Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Zabawek i Zabawy

ferie2019 Muzeum Zabawek i ZabawyFerie zimowe pierwszą okazją do świętowania jubileuszu Muzeum Zabawek i Zabawy

Niemal 40 lat temu, dokładnie w grudniu 1979, powołano do życia kieleckie Muzeum poświęcone zabawkom. Z tej okazji w 2019 rok Muzeum Zabawek i Zabawy szykuje okazjonalne wydarzenia. 40. będzie motywem tegorocznych akcji muzealnych.
Pierwszą okazją do świętowania jubileuszu będą ferie zimowe, które odbędą się pod hasłem „40 lat Muzeum Zabawek i Zabawy”. Tematyka zajęć związana jest z rokiem jubileuszu. Każdy dzień będzie poświęcony innym zagadnieniom, uczestnicy dowiedzą się jak wyglądały zabawki w momencie powstawania Muzeum. W co i czym bym się bawił gdybym urodził się 40 lat temu? Co bym oglądał 40 lat temu? Na takie pytania odpowiedzą sobie goście spotkań w trakcie pierwszego tygodnia (15.-18.01.2019) ferii zimowych w Muzeum Zabawek i Zabawy. Drugi tydzień będzie poświęcony w większym stopniu zajęciom ruchowym (22.-23.01.2019) oraz okazjonalnej grze zatytułowanej „40 wystaw na 40-lecie”, której prototyp powstanie specjalnie na te zajęcia. W pierwszym tygodniu spotkania odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy, w drugim- w Aptece Wyobraźni.
Bogata oferta zajęć edukacyjnych skierowana jest do dzieci powyżej 6 roku życia, spotkania będą zaczynały się o godz. 11.00 i będą trwały 2 godziny, koszt udziału to tylko 10 zł. od osoby za dzień.
Weekendowe warsztaty w Aptece wyobraźni „Kraina bajkowych bohaterów”, 19.01.2019, sobota Na tych, którzy zdecydują się skorzystać z tej propozycji czeka niezwykła przygoda pełna niespodzianek i atrakcji. Otwarcie tajemniczego listu wprowadzi dzieci do opowieści o bajkowej krainie, która zaatakowana, czeka na pomoc. Zajęcia trwają 2 godz., 12.00 – 14.00, adresowane są do dzieci od 6 lat, koszt to tylko 6 zł od os.
Muzeum Laurensa Hammonda także przygotowało dodatkowe atrakcje. Od 22 do 25 stycznia dla chętnych dostępny będzie cykl warsztatów „Muzyczne historie”. Z wykorzystaniem nietypowych instrumentów – bum bum rurek, burz i kijów deszczowych dzieci poznają muzyczne opowieści i nauczą się tworzyć własne kompozycje. Każde kolejne zajęcia tego cyklu będą rozwinięciem poprzednich, dlatego preferowana jest stała grupa uczestników. Warsztaty muzyczne skierowane są do dzieci w wieku 8 lat i starszych.
Zajęcia w Muzeum Laurensa Hammonda będą trwały trzy godziny, od 10.00 do 13.00, koszt udziału w zajęciach wynosi 10 zł. Od osoby za dzień.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2