Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dzień dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy

muzeum_zabawekGry dawne

W Muzeum Zabawek i Zabawy święto dzieci zaczyna się już w niedzielę 31.05.15. Popołudnie można tu spędzić na zabawie w gry dawne. Na dziedzińcu od godziny 12.00 do 15.30 goście będą mogli uczestniczyć w Turnieju Gier Dawnych: serso, szczudła, cymbergaj. Inną możliwością będzie nauka gry w szachy – na dziedzińcu Muzeum stanie duża szachownica i ponad półmetrowe figury szachowe (wstęp wolny).

Tańczymy

Od godziny 16.00 na dziedzińcu Muzeum odbędą się pokazy grupy akrobatycznej Replay, grupy baletowej oraz najmłodszych z grupy Mały Tancerz ze szkoły tańca Dance Fit. Gości dodatkowo czekają zabawy ruchowe i konkursy, wspólna praca plastyczna w dużym formacie. Dla dzieci do zdobycia zaproszenia na bezpłatne lekcje tańca, zaproszenia do bawialni oraz drobne upominki(wstęp wolny).

Poniedziałek – dzieci czekają na życzenia i prezenty

1.06.2015 wstęp wolny do Muzeum

Dzieci w TV

W Dzień Dziecka na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawek stanie samochód telewizyjny 4 kamerowy, tzw. wóz realizacyjny. W mobilnym studio dzieci będą mogły się nagrywać. Goście Muzeum będą mogli składać życzenia wszystkim dzieciom i potem w wozie odtworzyć własne nagranie, zmontować i przygotować do emisji. Dzieci poznają z bliska pracę nad programami telewizyjnymi, przygotują informację, która po południu zostanie wyemitowana w telewizji.

KOT ma 10 lat

KOT – Kielecki Oddział Telewizji obchodzi dziesięciolecie samodzielności oddziału. Przy tej okazji dzieci wykonają maski kota.

Na dziedzińcu także turnieje w gry dawne np. kto najdłużej będzie skakał na skakance? Zdobądź 10 pkt. Grając w serso. Wyścigi na szczudłach. Do wygrania wyjątkowe kostki z logo Muzeum Zabawek i Zabawy oraz drobne upominki.

O godz. 11.00, 12.00, 13.00 odbędą się trzy sesje muzyczne. Chętni nauczą się gry na instrumentach perkusyjnych. Rytmiczne zajęcia które na co dzień odbywają się w Aptece Wyobraźni tym razem odbędą się na dziedzińcu Muzeum.

01.06.2015 (poniedziałek) z okazji Dnia Dziecka Muzeum Zabawek i Zabawy czynne w godz. 9.00-15.00. Tego dnia nie prowadzimy rezerwacji i nie proponujemy oprowadzania z przewodnikiem, proponujemy za to wstęp wolny na ekspozycję.

Z tej okazji Muzeum Zabawek i Zabawy składa wszystkim dzieciom najlepsze życzenia.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1