Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Pod adresem marzeń

© Bartek WarzechaTeatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę, tj. 2 czerwca o godz. 16.00 na spektakl „Pod adresem marzeń”, przygotowany przez czesko-polski duet reżysera Marka Zákostelecký’ego i dramatopisarki Elżbiety Chowaniec.

To pełna ciepła i humoru opowieść, inspirowana prawdziwą oraz niezwykle ciekawą historią kamienicy przy ulicy Dużej 9, gdzie mieści się siedziba teatru „Kubuś”.

Dawno temu działał tu Hotel Europejski, potem przedwojenne kino, następnie magazyny karpi, aż wreszcie… teatr. Najpierw objazdowy, taki który umie się zmieścić w walizce, potem i do dzisiaj – scena obecnego „Kubusia”. To właśnie ona, niczym wehikuł czasu, zabierze widzów w podróż do magicznej historii kieleckiej kamienicy pełnej osobliwości. Poznamy Janusza Kurtynę, co zasłaniał swoje nazwisko, dziewczynkę, która chciała pływać z rybami albo światowej sławy śpiewaczkę operową. Bywali tu podróżnicy, komicy i wytrawni smakosze, bywał Czerwony Kapturek, Wilk, Gajowy i Babcia. A przy tym oczywiście aktorzy, ale co zdaje się ważniejsze – kilka pokoleń widzów. To także oni tworzą Dużą 9 – ważny adres dla dziecięcego świata wyobraźni i marzeń.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5