Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„Pod adresem marzeń” czyli przy Dużej 9 – premiera w Teatrze „Kubuś”.

plakat_Pod adresem marzeńJuż w najbliższą sobotę o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na wyjątkową premierę spektaklu „Pod adresem marzeń”, nawiązującą do historii swojej siedziby.

Ile tajemnic skrywa nieduży budynek przy ulicy Dużej? A ile spełnionych marzeń? Ponoć istnieją szacunki, że ok. dziewięciu milionów dziewięćset dziewięćdziesięciu dziewięciu tysięcy, a nawet jeszcze więcej. I to jakich! Dawno, dawno temu działał tu przecież Hotel Europejski. A później przedwojenne kino i jeszcze magazyny karpi, aż wreszcie… teatr. Najpierw objazdowy, taki który umie się zmieścić w walizce, potem i do dzisiaj – scena obecnego „Kubusia”. To właśnie ona, niczym wehikuł czasu, zabierze nas w podróż do magicznej historii kieleckiej kamienicy pełnej osobliwości. Poznamy Janusza Kurtynę, co zasłaniał swoje nazwisko, dziewczynkę, która chciała pływać z rybami albo światowej sławy śpiewaczkę operową. Bywali tu podróżnicy, komicy i wytrawni smakosze, bywał Czerwony Kapturek, Wilk, Gajowy i Babcia. A przy tym oczywiście aktorzy, ale co zdaje się ważniejsze – kilka pokoleń widzów. To także oni tworzą Dużą 9 – ważny adres dla dziecięcego świata wyobraźni i marzeń.

Spektakl przygotowany przez czesko-polski duet reżysera Marka Zákostelecký’ego i dramatopisarki Elżbiety Chowaniec (znanych już w Kielcach z realizacji „Dziadki, dziatki”) to pełna ciepła i humoru opowieść inspirowana prawdziwą oraz niezwykle ciekawą historią budynku Teatru „Kubuś”.
Fakty, jak na teatralny obiekt przystało, są tu „włożone między bajki”, bo jak wiadomo, ważnymi gośćmi kamienicy przy Dużej 9 są od kilkudziesięciu lat bohaterowie sztuk, książek czy legend. Zachowaniu legendy ma zresztą służyć powstałe przedstawienie – już za dwa lata „Kubuś” zmieni przecież swoją siedzibę. Adres marzeń – Duża 9 – zapisujemy więc nie tylko ku radości z odkrywania teatru i dawnej historii Kielc, ale też ku pamięci.

Jak zawsze w styczniu nie zapominamy przy tym o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po premierze spektaklu odbędzie się licytacja lalki Doktora z przedstawienia „Mały Tygrys Pietrek”.
Gorąco zapraszamy!

„Pod adresem marzeń”
scenariusz – Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký
dramaturgia i tekst – Elżbieta Chowaniec
reżyseria – Marek Zákostelecký
scenografia, kostiumy i lalki – Marek Zákostelecký
muzyka – Martin Husovský
choreografia – Aneta Jankowska
wideo – Przemysław Żmiejko
konsultacja historyczna – Krzysztof Myśliński

Obsada:
Anna Domalewska, Ewa Lubacz, Małgorzata Sielska, Michał Olszewski, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień, Błażej Twarowski

Dla widzów od lat 7.

Najbliższe spektakle:
12 stycznia (sobota) godz. 17.00 – PREMIERA
13 stycznia (niedziela) godz. 11.00 i 13.00
27 stycznia (niedziela) godz. 11.00
29 stycznia (wtorek) godz. 9.00
30 stycznia (środa) godz. 9.00 i 11.00
31 stycznia (czwartek) godz. 9.00 i 11.00

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3