Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Zabawek i Zabawy

zioła obrazekZ natury rzeczy…czyli zioła, czary i wywary – niecodzienne spotkanie z codzienną roślinnością w Aptece Wyobraźni.

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wszystkich chętnych na weekendowe zajęcia pt. Z natury rzeczy…czyli zioła, czary i wywary. Spotkanie odbędzie się 21 września w Aptece Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy o godzinie 10:00 i potrwa dwie godziny. Koszt zajęć to tylko 6 zł od osoby. Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci. Na uczestników czeka wiele atrakcji, a wśród nich tworzenie wyjątkowego zielnika z wykorzystaniem starodawnej techniki drzeworytu. Nie zabraknie także ciekawostek związanych z naturą oraz historią ziołolecznictwa.
– Wielokrotnie przechodzimy przez łąkę, park czy nawet trawniki, nie zwracamy uwagi na otaczające nas rośliny, zajęcia pozwolą spojrzeć na nie z innej strony. Pokażą jak możemy sami dokumentować nasze przygody z tak zwanymi chwastami. Warto zapamiętać nazwę, wygląd, zapach i może nawet historie zastosowania – mówi prowadząca zajęcia Katarzyna Bartkowska z Muzeum Zabawek i Zabawy. Co więcej każdy biorący udział w zajęciach wykorzystując zdobytą wiedzę sporządzi własną herbacianą mieszankę owocową. Będzie można zaparzyć ją w domowym zaciszu i wypić wspominając ciekawe muzealne spotkanie w Aptece Wyobraźni.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7