Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino Fenomen zaprasza w dn.3-9 stycznia 2020

LIGHTHOUSE

KUP BILET ONLINE…

reż. Robert Eggers | dramat, horror | Kanada, USA | 2019 | 110 min.
wyst.: Robert Pattinson, Willem Dafoe

4 STYCZNIA: 16:00, 20:00
5 STYCZNIA: 18:00, 20:00
6 STYCZNIA: 16:00, 18:00

Zwiastun…

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

DEERSKIN – PREMIERA!

reż. Quentin Dupieux | komedia | Francja | 2019 | 77 min.
wyst.: Jean Dujardin, Adele Haenel, Albert Delpy

4 STYCZNIA: 18:00
5 STYCZNIA: 16:00
6 STYCZNIA: 20:00

Zwiastun…

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje…

FILMOWE CZYTANKI kraina
KRAINA LODU II
(KAT. WIEK. B.O.)

5 STYCZNIA: 11:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Chris Buck, Jennifer Lee | animowany, familijny | USA | 2019 | 103 min.

Zwiastun…

Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

FILMOWY KLUB SENIORA
PAN T.

5 STYCZNIA: 14:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Marcin Krzyształowicz | dramat, komedia | Polska | 2019 | 104 min.
wyst.: Paweł Wilczak, Sebastian Stankiewicz, Maria Sobocińska, Wojciech Mecwaldowski

Zwiastun…

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce,
w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecne donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz. To wszystko zna z własnego doświadczenia Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych maturzystce, z którą łączy go romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a UB zacznie śledzić każdy jego ruch…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA
OBYWATEL JONES

8 STYCZNIA: 16:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Agnieszka Holland | thriller polityczny | Polska, Ukraina Wlk. Bryt. | 2019 | 119 min.
wyst.: Vanessa Kirby, James Norton, Peter Sarsgaard

Zwiastun…

Młody dziennikarz Gareth Jones zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks, pracującą dla Waltera Duranty’ego, dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA
NIE MA NAS W DOMU

8 STYCZNIA: 18:05

KUP BILET ONLINE…

reż. Ken Loach | dramat | Wlk. Bryt., Francja, Belgia | 2019 | 100 min.
wyst.: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone

Zwiastun…

Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA
MŁODY AHMED

8 STYCZNIA: 20:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Jean-Pierre, Luc Dardenne | dramat | Belgia, Francja | 2019 | 84 min.
wyst.: Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddiou

Zwiastun…

Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.
Na skutek niebezpiecznego incydentu, w którego samym środku znalazł się Ahmed, trafia on do podmiejskiego ośrodka resocjalizacyjnego. Tam, pod opieką specjalistów, powinien wrócić na właściwe tory. Pomóc w tym ma nie tylko zróżnicowany program reedukacyjny, ale i niespodziewana przyjaźń, jaka zawiązuje się pomiędzy Ahmedem a córką właścicieli gospodarstwa. Czy to jednak wystarczy, by skruszyć zbudowany przez chłopca mur oparty na fundamentalizmie, nietolerancji i agresji?

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY
TOFFIFEST ZAPRASZA: 5xMIŁOŚĆ

9 STYCZNIA: 18:00

KUP BILET ONLINE…

Miłość i film to nierozłączna para od samego początku istnienia kina. Ale miłość na ekranie niejedno ma imię, raz jest melodramatem, raz komedią, a raz tragedią. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest zaprasza Was na wyjątkowy pokaz filmów krótkometrażowych “z miłością w tle”. Zdrada, życie, rodzina, pasja – wszystko to zobaczycie w przeglądzie “5xMiłość”. Tego uczucia nigdy za wiele. Pod „miłosnym tytułem” kryje się trzecia odsłona ogólnopolskiej trasy filmowej „Filmy z Serca Polski”, wymyślonej przez festiwal Tofifest w 2015 roku. Dwa poprzednie „tour’y” z filmami „z serca”, objechały kilkadziesiąt polskich miast.

Na program „5xMiłość” składa się 5 nagradzanych krótkich filmów, 6 wyjątkowych teledysków oraz multimedialna prezentacja o historii i współczesności kina.

Szczegóły…

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4