Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„Wszystkie myszy lubią ser”- premiera w Teatrze „Kubuś” już w najbliższą niedzielę.

plakat_Wszystkie_myszy_lubia_ser„Wszystkie myszy lubią ser” to tytuł najnowszej premiery Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na którą twórcy zapraszają już w najbliższą niedzielę.
Akcja sztuki węgierskiego autora Gyula Urbána rozgrywa się w fabryce sera Emmentaler, gdzie białe i szare myszki popadają w kolejne spory. Pełen zwrotów akcji konflikt narasta, bo żadna ze zwaśnionych stron nie zamierza siedzieć jak przysłowiowa mysz pod miotłą, a na dodatek terytorialne waśnie pogłębiają już nie tylko sprawy serowe, ale też sercowe.
Czy przyjaźń białej myszki Fruzi i szarego Somy okaże się silniejsza od kłótni ich rodziców? Czy wzajemne uprzedzenia poróżnionych rodzin uda się odczarować?
Pewien kot o magicznych mocach może o tym wiedzieć coś więcej. O ile oczywiście istnieje…

„Wszystkie myszy lubią ser” to pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji i miłości, a także o wzajemnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Odnajdziemy w niej nawiązania do słynnej historii Romea i Julii, ale przede wszystkim dużą porcję humoru. Za reżyserię spektaklu odpowiada Anna Nowicka, za scenografię Pavel Hubička, za światło – Prot Jarnuszkiewicz. Muzykę skomponował Filip Sternal, zaś teksty piosenek napisał Olek Różanek.

Przedstawienie „Wszystkie myszy lubią ser“ adresowane jest do widzów od 4 lat, ale już na 15 lutego Teatr „Kubuś“ zaplanował premierę dla najnajów – „Pana Brzuchatka“ w reżyserii Przemysława Żmiejko.
Miesiąc później, w marcu, na afiszu „Kubusia“ pojawi się spektakl „Noc żywych zabawek“
reżyserowany przez Michała Walczaka, a w maju, propozycja dla młodzieży, czyli „Książę“ wg Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
Zapraszamy!

„Wszystkie myszy lubią ser”
tekst – Gyula Urbán
przekład – Aleksandra Muranyi
reżyseria – Anna Nowicka
scenografia – Pavel Hubička
muzyka – Filip Sternal
teksty piosenek – Aleksander Różanek
światło – Prot Jarnuszkiewicz

obsada:
Anna Domalewska, Małgorzata Oracz, Agata Sobota, Zdzisław Reczyński, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień, Błażej Twarowski

Spektakl dla widzów od lat 4.

Najbliższe spektakle:
12 stycznia (niedziela) godz. 17.00 – PREMIERA
14 – 17 stycznia (wtorek – piątek) godz. 9.00 i 11.00
19 stycznia (niedziela) godz. 11.00 i 15.00
21 – 24 stycznia (wtorek – piątek) godz. 9.00 i 11.00

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4