Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

MOJEeKINO.PL

Zaproś swoje ulubione kino do domu!e kino Fenomen

Już dziś, w czwartek 21 maja, o godz. 16:00 rusza największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych!
Spośród listy kin znajdujących się na platformie MOJeEKINO.PL wybierz swoje ulubione kino i ciesz się jego wyjątkowym repertuarem.

MOJEeKINO.PL to innowacyjny na skalę światową projekt największego wirtualnego kina, w ramach którego w dedykowanych wirtualnych salach swoje repertuary będzie prezentować kilkadziesiąt kin arthouse’owych z całej Polski – od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. MOJEeKINO.PL to platforma, której celem jest promocja kina artystycznego, którego próżno szukać na popularnych platformach streamingowych, a za którym tęsknią wytrawni widzowie kin studyjnych. Pod jednym adresem dajemy możliwość kilkudziesięciu niezwykle różnorodnym kinom na przygotowywanie własnego, unikatowego programu dopasowanego do potrzeb widzów.
Z powodu trwającej już ponad dwa miesiące kwarantanny widzowie nie mogą odwiedzić naszych kin, mamy więc nadzieję, że zaproszą nas do swoich domów, w których stworzymy atmosferę prawdziwego kina, oferując dostęp do starannie wyselekcjonowanego repertuaru wzbogaconego o spotkania z twórcami, przeglądy i festiwale filmowe.

Na otwarcie platformy przygotowaliśmy pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie zdążyliśmy pokazać w kinach tradycyjnych:
21.05; godz. 20:30 Jezioro dzikich gęsi – nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
22.05; godz. 20:30 Asystentka
23.05; godz. 20:30 Żegnaj mój synu – nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
24.05; godz. 20:30 Towar – portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca
Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł – i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

Również na naszej platformie w piątek, 22 maja, swoje wirtualne życie rozpocznie film dokumentalny – „Kult. Film”. W naszej ofercie nie zabraknie także starszych tytułów, które podbiły serca kinowej publiczności, jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, Witajcie w Norwegii” czy „Party” a także poruszających dokumentów z festiwalu Millenium Doscs Against Gravity – „Antropocen”, Genesis 2.0” czy „Jutro albo pojutrze”. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych widzach: dla nich także przygotowaliśmy zestaw najciekawszych filmów, które święciły triumfy na dziecięcych festiwalach. Aby ułatwić widzom poruszanie się po platformie filmy pogrupowaliśmy w kolekcje tematyczne – kino włoskie, kino dokumentalne, kino skandynawskie etc. – które będą cyklicznie zmieniane.
Ale to nie koniec atrakcji. Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z naszym Partnerem – Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, będziemy zapraszać widzów na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbędzie się jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a naszym gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski. Kolejne tytuły i gości będziemy anonsować wkrótce.
Natomiast już za tydzień – 29 maja zaprosimy widzów na wydarzenie bez precedensu – pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo. Filmem otwarcia 26. edycji festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie “ZŁO NIE ISTNIEJE”. To najnowszy dramat jednego z najważniejszych irańskich reżyserów prześladowanego przez władzę Mohammada Rasoulofa. Polska publiczność zna tego twórcę z takich filmów jak: “Uczciwy człowiek”, “Rękopisy płoną” czy “Pożegnanie”. Ponadto w ciągu 10 dni festiwalowych widzowie będą mogli zobaczyć 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery jak nagrodzona w Berlinie “Nadzieja” w reż. Marii Sødahl, “Martin Eden” w reż. Pietro Marcello i “Zaginiona dziewczyna” w reż. Kōjiego Fukady, a także przedpremiery: “O nieskończoności” w reż. Roya Anderssona oraz “Najgorsze wiersze świata” w reż. Gabora Reisza.

Nie pozwolimy widzom się nudzić, bo tuż po zakończeniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów na MOJEeKINO.PL zagoszczą kolejne niezwykłe wydarzenia m.in. festiwal Kino w Trampkach, HER DOCS czy 48HFP.

Operatorem wirtualnego kina jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Partner technologiczny – Insys Video Technologies.
Partnerzy – Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czekamy na Was w wirtualnych salach kin studyjnych z całego kraju pod wspólnym adresem MOJEeKINO.PL!

FILMY NA OTWARCIE:
JEZIORO DZIKICH GĘSI | Nan Fang Che Zhan De Ju Hui,
reż. Yi’nan Diao, Chiny, Francja 2019, 117′

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

ASYSTENTKA | The Assistant,
reż. Kitty Green, USA 2019, 85′

Jane niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy trafia do pracy jako asystentka potentata branży rozrywkowej, jest w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzenia, czeka ją droga do zatracenia.

ŻEGNAJ, MÓJ SYNU | Di jiu tian chang, reż. Wang Xiaoshuai
Chiny 2019, 180′

Rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji to nowy film jednego z najważniejszych chińskich reżyserów, Wanga Xiaoshuai. Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie.
Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

TOWAR | Carga, reż. Bruno Gascon
Portugalia 2018, 113’

Droga, ciężarówka wypełniona niepewnymi swojego losu ludźmi, z przerażeniem odkrywającymi, iż zostali uwikłani w sieć handlu żywym towarem.
Viktoria, złapana w tę sieć ma tylko jedną szansę: walczyć o przetrwanie.
TOWAR to historia Viktorii, młodej kobiety, która porzuca wszystko w poszukiwaniu lepszego życia. Od momentu, gdy otwierają się drzwi ciężarówki, Viktoria staje w obliczu okrutnej rzeczywistości handlu ludźmi. Czy może uciec od swojego losu?

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9