Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś

fot. Teatr KubuśMamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i internetowe filmiki… Trwa akcja Teatru „Kubuś” z okazji Dnia Teatru Publicznego w Polsce.

Od dwóch dni, ku zdumieniu przechodniów, na ulicach Kielc pojawiał się ogromny Mamut- dziś już oficjalnie potwierdzamy, że jest to kilkumetrowa lalka z Teatru „Kubuś” powstała w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus autorstwa Łukasza Puczko.
Działania z jej udziałem przeprowadzane w przestrzeni miejskiej to nasza akcja realizowana w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce, organizowanych przez Instytut Teatralny w Warszawie.
W związku z sytuacją pandemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych wykorzystaliśmy Mamuta Krzysia do przygotowania filmu zachęcającego do śledzenia naszej oferty online. I stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością.
Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie. Wszystkich tych, którzy nie spotkali Mamuta osobiście zachęcamy do obejrzenia materiału video inspirowanego dziennikarskimi relacjami.
Wystąpili w nim, w różnych wykreowanych rolach, zarówno aktorzy Teatru „Kubuś” i jego dyrektor, ale też osoby publiczne z Kielc znane z zainteresowania kulturą – Marzena Marczewska, Agata Wojda, Jacek Kowalczyk.
Za realizację filmu odpowiadają Robert Drobniuch, Anna Andraka, Przemysław Żmiejko, Mateusz Śliwa i Mariusz Kopała, a można go obejrzeć na faceboowym profilu Teatru i w serwisie You Toube: https://www.youtube.com/watch?v=wzn4ldFiMvw&t=84s
W tych kanałach będzie też wkrótce dostępna debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli Teatru „Kubuś”, a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama.
Za przygotowanie debaty odpowiada Roksana Miner, Michał Walczak, Przemysław Żmiejko, Andrzej Izebski i zespół Teatru „Kubuś”.
Aktorzy, już dzisiaj zapraszają również na internetowe czytania sztuk dla dzieci, które powstaną dzięki dotacji z ministerialnego programu „Kultura w sieci” i będą prezentowane w wakacje. Wsparcie ministerialne uzyskane przez Teatr „Kubuś” na ten projekt wynosi 94 tysiące złotych.
W inicjatywy z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego wzięli udział aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach: Ewa Lubacz, Anna Domalewska, Beata Orłowska, Małgorzata Sielska, Agata Sobota, Jolanta Kęćko, Dorota Anyż, Andrzej Matysiak, Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5