Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO FENOMEN zaprasza w dn. 25 września – 1 października 2020:

DALEKO OD REYKJAVÍKU

reż. Grímur Hákonarson | dramat | Niemcy, Francja, Dania | 2019 | 92 min.
wyst.: Arndís Hrönn Egilsdóttir, Sveinn Ólafur Gunnarsson, ?orsteinn Bachmann

25 WRZEŚNIA: 16:00
26 WRZEŚNIA: 18:30
27 WRZEŚNIA: 16:00
28 WRZEŚNIA: 18:30

Bilety online

Zwiastun…

Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem – miejscową spółdzielnią, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów…

NADZIEJA – PREMEIRA

reż. Maria Sodahl | dramat, psychologiczny | Norwegia | 2019 | 127 min.
wyst.: Andrea Brain Hovig, Stellan Skarsgard

25 WRZEŚNIA: 19:30 – pokaz na dziedzińcu wewnętrznym / bilety za 10zł!
26 WRZEŚNIA: 16:00
27 WRZEŚNIA: 18:00
28 WRZEŚNIA: 16:00

Bilety online

Zwiastun…

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą zaledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej partnera Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych oraz dorastających dzieciach. Ich relacja przetrwała głównie ze względu na rodzinę…

SOLAN I LUDWIK. MISJA KSIĘŻYC – PREMIERA // (KAT. WIEK. 6+)

reż. Rasmus A. Sivertsen | animacja | Norwegia | 2018 | 80 min.

27 WRZEŚNIA: 11:00

Bilety online

Zwiastun…

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, chociaż nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów…

Animacja otrzymała nagrodę jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla najlepszego filmu podczas 6. MFF Kino Dzieci.

SAMI BEZ MAMY – FILMOWY KLUB SENIORA

reż. Alessandro Genovesi | komedia | Włochy | 2019 | 112 min.
wyst.: Fabio De Luigi, Valentina Lodovini, Angelica Elli

27 WRZEŚNIA: 14:00

Bilety online

Zwiastun…

Co się dzieje, gdy dotychczasowy porządek rzeczy zostaje zakłócony i dzieci, które były pod opieką troskliwej mamy, trafiają pod skrzydła skoncentrowanego na pracy ojca? Wiadomo, KATASTROFA!
W filmie „Sami bez mamy” jest ona nie tylko spektakularna, ale także strasznie śmieszna. Bo przecież trudno nie płakać ze śmiechu, gdy główny bohater, Carlo pojawia się na zebraniu zarządu swojej firmy z… króliczymi zębami. Ale ta komedia, która odniosła ogromny sukces we Włoszech, ma też drugie dno. Sprawia, że rodzice zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu i uwagi…

ISLAND OF THE MARBLE GLACIERS – SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM

reż. Luc-Henri Fage | dokumentalny | Francja | 2015 | 52 min.

29 WRZEŚNIA: 18:00

Bilety online

Wyobraź sobie bezludną wyspę na krańcach chilijskiej Patagonii, na 52. stopniu szerokości geograficznej południowej. Wyspę, nawiedzaną przez sztormowe wiatry i zatapianą przez ulewne deszcze. Żeby w ogóle chcieć spojrzeć na tę stertę wapiennych skał, trzeba być rozbitkiem, wariatem… albo grotołazem. Bo kto mówi „wapień”, mówi jaskinie, leje krasowe, podziemne rzeki. Jako cel swojej ósmej już wyprawy do chilijskiej Patagonii, ekipa Centre Terre kolejny raz wybrała wyspę Diego de Almagro, którą bada od 1997 roku. Misja nie należy do łatwych. Na początku trzeba zbudować chatę o powierzchni 45 m2, która będzie centrum dowodzenia i sercem bazy. Będzie tam mieszkać 20 członków wyprawy – Francuzi i Chilijczycy, grotołazi i naukowcy, weterani i nowi. Mimo silnych sztormów, ekipa zaczyna eksplorować wyspę i jej jaskinie, nurkuje w wywierzysku. Trudności się piętrzą, ryzyko nie daje o sobie zapomnieć – zdarza się nawet wypadek, który mobilizuje całą ekipę do akcji ratunkowej…

XABO: KSIĄDZ BONIECKI – WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

reż. Aleksandra Potoczek | dokumentalny | Polska | 2019 | 73 min.

30 WRZEŚNIA: 16:00

Bilety online

Zwiastun…

„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on
w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek.
W poszukiwaniu odpowiedzi na nie, ekipa przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań.
W dużej mierze sfinansowany z publicznej zbiórki, „xABo: Ksiądz Boniecki” sam też jest odpowiedzią: na tęsknotę za przewodnikiem, niezawodnym i niestrudzonym towarzyszem drogi przez coraz bardziej wyboistą i niepewną rzeczywistość. Jego mądrość, niezależność i uczciwość są dziś potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek. Choć jest solą w oku instytucji Kościoła, która zobowiązała go do milczenia, ksiądz Boniecki pisze książki, jeździ na spotkania z czytelnikami, spotyka się z potrzebującymi. Wspiera swoim autorytetem, przynosi pocieszenie i daje nadzieję tym, którzy ją tracą…

ZDRAJCA – WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

reż. Marco Bellocchio | dramat | Niemcy, Francja, Włochy | 2019 | 155 min.
wyst.: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi

30 WRZEŚNIA: 18:00

Bilety online

Zwiastun…

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca” w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji
i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, film Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.
W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe
w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Tytułowy „Zdrajca” nie jest jednak herosem, Bellocchio widzi w nim niemal szekspirowskiego bohatera, uwikłanego w tragiczny konflikt. Film wspaniale ogrywa jego dwuznaczność: to morderca, niewierny mąż, człowiek brutalny, cyniczny i bezwzględny. Zeznaje przeciw swoim w obronie honoru mafii…

KORCZAK – HISTORIA W FILMIE

WSTĘP WOLNY!

reż. Andrzej Wajda | biograficzny, wojenny | Polska, Niemcy | 1990 | 113 min.
wyst.: Wojciech Pszoniak, Ewa Dałkowska, Marzena Trybała

1 PAŹDZIERNIKA: 18:00

Rok 1936. Janusz Korczak po kolejnej audycji w Polskim Radio dowiaduje się, że nadawanie jego programu zostanie „zawieszone”. W czasie wakacji, na koloniach, byli wychowankowie Korczaka zarzucają mu, że swoją dobrocią nie przygotował ich do życia w „realnym” świecie, gdzie często spotykają się z antysemityzmem. Z Palestyny wraca pani Stefa, współpracownica Korczaka. Opowiada o powszechnym przeświadczeniu o nieuchronności wojny.
Wrzesień 1939 roku. Korczak, w mundurze Wojska Polskiego pełni służbę na ulicach Warszawy. Przez wychowanka Heńka namawiany jest do zdjęcia munduru, aby nie rzucać się Niemcom w oczy, ale stanowczo odmawia.
Powstaje getto. Sierociniec przenoszony jest na jego teren. W czasie ewakuacji ginie wóz z kartoflami. Korczak idzie z interwencją na gestapo. Zostaje aresztowany…

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7