Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Pasjonujące zabawki” 9-30.07, warsztaty letnie w Muzeum Zabawek i Zabawy

godzina 11:00 – 13:00
wiek: od 7 lat
koszt: 14 zł (warsztaty ze zwiedzaniem)
konieczna wcześniejsza rezerwacja: 41343 37 06

6-9 lipca
Tydzień teatralny

06 lipca „W masce”
Dzieci podczas warsztatów pt. „W masce” samodzielne wykonają i udekorują maski teatralne. Krótka pogadanka przybliży ich historię, dodatkowo zostaną aktorami podczas ćwiczeń indywidualnych oraz grupowych.

07 lipca „Cichy ruch”
Zajęcia „Cichy ruch” wyjaśnią rolę poszczególnych uczestników spektaklu. Dzieci wykonają ćwiczenia otwierające „Samuraj, maszyna”, zostaną również mimem – zagrają role bez słów.

08 lipca „Teatr kamiszibai”
„Teatr kamiszibai”- podczas warsztatów dzieci poznają historię japońskiego teatru obrazkowego, wykonają swój teatr ilustracji.

09 lipca „Tyci, tyci przedstawienie”
„Tyci, tyci przedstawienie” opowiemy o znanych teatrzykach „Tyci-tyci”dodatkowo dzieci wykonają swój własny teatrzyk i kuiełki.

13-16 lipca

Tydzień morski

13 lipca „Na morskim szlaku”
Razem z muzealnym kapitanem zapraszamy w daleki rejs z Muzeum Zabawek i Zabawy! Wspólnie wypłyniemy na szerokie wody poznając morskie szlaki sławnego podróżnika Krzysztofa Kolumba. Dowiemy się wiele ciekawostek o najsłynniejszym transatlantyku i przećwiczymy dawne sposoby komunikacji wykorzystywane w podróżach. Na uczestników czeka także wyzwanie specjalne na koniec warsztatów ozdobimy najsłynniejszy kielecki statek.

14 lipca „Ahoj majtkowie”
Na warsztatach przyjrzymy się bliżej jak wyglądał dzień prawdziwego pirata. Dowiemy się kto dowodził na pokładzie i jakie funkcję pełniła cała załoga statku. Przetestujemy wszystkie ukryte sprawności pirackie oraz dowiemy się co należy zrobić i jak postępować aby stać się prawdziwym rozbójnikiem morskim. Każdy z uczestników po przypieczętowaniu „Kodeksu pirata” otrzyma prawdziwą piracką chustę, którą ozdobi morskimi motywami.

15-16 lipca, dwudniowy cykl zajęć: ,,Latarnie morskie” i ,,Morskie stwory”
Lato i morze to dla wielu osób synonim udanych wakacji. Dla nas morze to źródło nieustających inspiracji. Tyle ciekawych zajęć i aktywności można zaproponować rozbudzając wyobraźnię i ciekawość poznawczą. Można być odkrywcą i badaczem. Zajęcia rozwijają kreatywność i ćwiczą małe rączki, tzw. małą motorykę, tak potrzebną w precyzyjnym wykonaniu różnych codziennych rzeczy.

,,Latarnie morskie”
Na zajęciach zapoznamy się z historią latarni morskich. Stworzymy też latarnie z masy papierowej według przygotowanych szablonów. Będzie je można ozdobić i pomalować według własnej inwencji. Nasza wersja latami będzie mogła być także zawieszona na ścianę.

,,Morskie Stwory”
W Morskich głębinach żyje mnóstwo ciekawych stworów.
Na zajęciach opowiemy o morskich stworach – zarówno tych prawdziwych jak i fikcyjnych. Spróbujemy też wykonać własną wersję podwodnych stworów używając do tego m.in. materiałów do recyklingu. Ozdobione stwory będą mogły być zabawką jak również stanowić dekorację do dziecięcego pokoju.

Tydzień z animacją

20-23 lipca „Wyspa skarbów – warsztaty animacji filmowej”
Czterodniowy cykl warsztatów poświęcony animacji filmowej. Uczestnicy zapoznają się z historią i procesem tworzenia filmu animowanego. W każdym kolejnym dniu opowiemy o innej technice realizacji filmów (m.in. rysunkowej, wycinankowej, lalkowej). Za pomocą poznanych technik wspólnie stworzymy animację z żaglowcami, tajemniczą wyspą i skarbem w tle. Na zakończenie cyklu warsztatów obejrzymy film na dużym ekranie.

27-30 lipca Tydzień naukowy

27 lipca „Po liczbie i słowie…”
Mowa i umiejętność liczenia to główne czynniki sukcesów człowieka w podbijaniu świata. Dzięki nim ludzie mogą się od siebie uczyć, jak robić różne rzeczy i organizować życie społeczności. Uczestnicy zajęć przekonają się jak ważna jest skuteczna komunikacja. Jednym z zadań będzie też matematyczna gra planszowa. Opanowanie zasad pozwoli przećwiczyć ważne dla naukowców umiejętności. Własnoręcznie wykonaną planszę uczestnicy po spotkaniu zabiorą ze sobą i także później będą mogli ćwiczyć w domu.

28 lipca „Mały renowator”
Warsztatom będzie towarzyszyć zwiedzanie pracowni konserwatorskiej i krótkie zapoznanie się z zawodem renowatora. Uczestnicy będą mieć okazję poznać techniki i narzędzia pracy konserwatorów, a w części praktycznej samodzielnie wykonają i poddadzą renowacji szablonowe misie z tektury – wzorowane na naszych eksponatach. Dzieci będą mogły zabrać do domu wykonaną przez siebie pracę. Ponadto każdy z uczestników otrzyma dyplom Małego Renowatora.

29 lipca „Oszukać zmysły”
Z pewnością nie raz zastanawiałeś się dlaczego nasz mózg czasem nas oszukuje? I czy w takiej sytuacji można zaufać jego działaniu? A może jest jakiś sposób, aby oszukać jego prace? Jeżeli chcesz się przekonać i poznać odpowiedzi na te pytania to zapraszamy na warsztaty.
Spotkanie będzie wyjątkową okazją do eksperymentalnego zbadania wszystkich swoich zmysłów. Uczestnicy na własnej skórze poczują i zapoznają się ze wszystkimi tajnikami pracy naszego mózgu poprzez różne doświadczenia, gry i zabawy.

30 lipca „Szalone laboratorium”
Czy wiesz jak wyglądało stare laboratorium – pracownia alchemika? W jakie sprzęty było wyposażone? Kim właściwie jest alchemik i czy dzisiaj możemy spotkać taką osobę w laboratorium? Na wszystkie pytania odpowiemy na warsztatach pt. „Szalone laboratorium”
Wcielimy się także w role szalonego naukowca i przygotujemy specjalne mazidło, które pobudzi wszystkie szare komórki do działania.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0