Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Zabawek i Zabawy

„Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” – otwarcie wystawy 14. maja

Muzeum Zabawek i Zabawy na najnowszej wystawie prezentuje ponad 200 lalek teatralnych, dodatkowo elementy scenografii. Ekspozycja ma zachęcać do zabawy w teatr, goście mogą zobaczyć zestawy dla przedszkoli do realizacji przedstawień oraz profesjonalne kukły i marionetki z Teatru Lalki i Aktora Kubuś.

„Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” jest muzealnym hołdem dla 65 lat działalności Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Teatr – bawi- uczy- wzrusza, prezentowane eksponaty mogą być też również źródłem inspiracji zarówno dla dzieci, jak i rodziców, nauczycieli i edukatorów.

Goście wystawy odkryją różnice pomiędzy kukiełką, marionetką, pacynką i jawajką. Historii powstania teatrzyków domowych ma na celu podkreślenie ogromnego waloru tych zabawek.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14. maja 2021 r. o godz. 17.00.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła niespodzianka – olbrzymia lalka teatralna z TLiA Kubuś.

Wystawa „Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” będzie dostępna do 19. września tego roku.

Europejska Noc Muzeów 15. maja

Nowa wystawa będzie najważniejszą atrakcją Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 15. maja, W Muzeum Zabawek i Zabawy będzie można dodatkowo zwiedzać w tym dniu bezpłatnie od godz. 17.00 do 20.00.

Kukiełkowy świat – domowy teatrzyk 16.maja

W niedzielę 16 maja o godz. 11.00 i 13.00 Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do wspólnej zabawy w teatr. Podczas zajęć na ekspozycji muzealnicy opowiedzą o rodzajach lalek teatralnych i bohaterach teatralnych przedstawień. Uczestnicy wykonają kukiełki wraz z mini-teatrzykami i spróbują stworzyć małe przedstawienie. Muzeum zapewnia, że teatr uczy innego spojrzenia na otaczające przedmioty, które na scenie nabierają magicznych właściwości. Wstęp płatny 14 zł.

Wszystkie atrakcje odbywają się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w reżimie sanitarnym.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5