Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Pachnące poduszeczki”

W najbliższą sobotę 17 grudnia od godziny 11.00 do 13.00 w ramach wydarzeń związanych z wystawą „Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 r.” odbędą się warsztaty wykonywania zapachowych poduszeczek, które mogą służyć jako zabawka dla lalki, igielnik lub ozdoba na choinkę. Pierwowzorem jest jedwabna poduszeczka z wyhaftowanym napisem „mutter”(mama), którą można obejrzeć na wspomnianej wystawie.
Uczestnikom sobotnich zajęć zaproponujemy samodzielnie wykonanie małych poduszeczek z cienkiego filcu, na którym będzie można wyhaftować swoje imię, lub osoby której uczestnicy zechcą podarować swój wyrób. Poduszeczki zostaną wypełnione miękką watoliną i pachnącymi ziołami. Przy wykonywaniu tych zabawek przydadzą się umiejętności ręcznego szycia, a jeżeli ktoś jeszcze tego nie umie, to będzie miał okazje nauczyć się podstaw pracy z igłą. To również doskonała okazja na wykonanie oryginalnego, świątecznego prezentu dla kochanej osoby.
Warsztaty w cenie 8 zł od osoby odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy.
Podczas II wojny światowej samodzielne wykonywanie zabawek często było jedynym sposobem na ucieczkę od okrutnej codzienności wojennej. Zdarzało się, że lalki czy maskotki szyto z kawałków mundurów żołnierskich, filcu technicznego czy nawet, w skrajnych przypadkach z koców obozowych. Wiele takich przykładów można znaleźć na wspomnianej wystawie. Historia niektórych zabawek na niej prezentowanych wiąże się z pierwszymi, wojennymi świętami Bożego Narodzenia w 1940 r.
Wystawę można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy do połowy maja 2012 r.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4