Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

VIII Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach”

Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku. Obecnie Festiwal jest organizowany w partnerstwie pomiędzy Studenckim Kołem Naukowym Turystyki “Bez Nazwy”, Klubem Globtroterów “Tramper”, Fundacją “Regionalis” i Agencją Reklamową “Mediateka”.
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia 2012 w Instytucie Geografii UJK, Restauracji Plejada, Klubie POODER i Pałacyku Zielińskich w Kielcach i 29 kwietnia w plenerze.
Celem Festiwalu jest zgromadzenie osób ciekawych świata, które z zainteresowaniem oglądają prezentacje różnorodnych wypraw przygotowane przez zaproszonych prelegentów i zdobywają wiedzę na temat miejsc, które podróżnicy odwiedzili. Wśród prelegentów można dostrzec amatorów wycieczek, którzy zaczynają swoją przygodę z podróżą, a także wytrawnych podróżników, mających na swoim koncie już sporo osiągnięć w tej dziedzinie.
W programie Festiwalu oprócz bloku ponad 40 relacji z wypraw zorganizowany zostanie giełda ofert i sprzętu “Dla Aktywnych”, kiermasz książek podróżniczych, wystawy fotografii, pokazy filmów podróżniczych, imprezy plenerowe: rajd z ogniskiem integracyjnym, plener fotograficzny, a także cykl warsztatów foto, konkursy z nagrodami, degustacje, gry i zabawy etc. etc.

Z roku na rok impreza staje się coraz popularniejsza i zrzesza coraz większą publiczność. Mamy nadzieję, że Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” w nowej, rozszerzonej formule będzie cieszył się jeszcze większym powodzeniem zarówno ze strony prelegentów, jak i publiczności.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli m.in. Carl Honore (jeden z twórców idei Slow Life i Nuno Gomes (mistrz świata w nurkowaniu).

Więcej o Festiwalu i aktualny program imprez można znaleźć na stronie
WWW.na-rozdrozach.eu
KONKURSY

Trasa Na Rozdrożach
Konkurs na najciekawszą trasę
W związku z nadchodzącą wiosną i Festiwalem Podróżniczym Na Rozdrożach, Traseo.pl oraz organizatorzy festiwalu zapraszają wszystkich chętnych globtroterów do zabawy, której celem jest wyłonienie najciekawszej trasy po nieznanych, rzadko uczęszczanych i dzikich szlakach.
Jeśli przebyliście już trasy, których inni nie znają bądź macie zamiar do 20 kwietnia takie trasy zaliczyć – zamieśćcie swoje szlaki na Traseo.pl i zgłoście je do konkursu.
Na autorów najciekawszych szlaków czekają atrakcyjne nagrody: Zwycięzca otrzyma torbę turystyczną i podróżne etui na laptop
„TRAMPER NA ROZDROŻACH”
Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą relację z wyprawy formie zdjęć, filmów oraz opisów.
2. KATEGORIE KONKURSOWE I MATERIAŁY
2.1. Kategorie tematyczne Konkursu:
- fotografia
- film
- podróż
2.2. Zgłaszane materiały do poszczególnych kategorii muszą być:
Zdjęcia:
• w wersji elektronicznej jako plik JPEG
• z zachowanymi danymi EXIF
• w orientacji poziomej/pionowej
• w rozmiarze jednego boku min 650 pix
Filmy:
• czas maksymalny 20 minut
• format AVI, MPEG, MP3
Podróże:
• opis relacji z podróży w formacie DOC
• objętość maksymalnie 2 strony A4, czcionka 12 pkt.
Nagrody rzeczowe dla laureatów Konkursu i osób wyróżnionych:
1. Intro nurkowe na basenie ze Szkołą Nurkowania „Manta” Kielce
2. Darmowy paintball na Poligonie Wrażeń w Kielcach
3. Półroczna prenumeraty „npm Magazyn Turystyki Górskiej”
4. Książka „Przez świat” (tom XV)

Regulamin dostępny na stronie festiwalu WWW.na-rozdrozach.eu

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5