Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy

W najbliższą sobotę (10.03.2012 r.) od godziny 10.00 – 13.00 w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbędą się, kolejne z cyklu warsztatów towarzyszących wystawie: „Twórczość bliska sercu Lucyny i Andrzeja Kozłowskich”. Poprowadzi je twórca ludowy ze Skarżyska-Kamiennej, pan Andrzej Kozłowski. Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poznać legendę o świętokrzyskiej Babie Jadze, a także pomalować  w barwy świętokrzyskie, lub dowolnie jej postać. Szablony Baby Jagi  ze sklejki przygotuje pan Kozłowski. Własnoręcznie pomalowaną zabawkę zabieramy do domu.

Koszt uczestnictwa w warsztatach dla jednej osoby wynosi 10 zł.

Tydzień Kultury Języka

Zabawa słowem, savoir vivre, pamięć i gra miejska to atrakcje które zorganizuje Muzeum Zabawek i Zabawy w trakcie Tygodnia Kultury Języka (13-16.03.2012).

Gesty, znaki, słowa – abc dobrego wychowania przy stole. Będzie prezentacją dobrych manier, w formie zabawy. Kiedyś małe dziewczynki uczyły się tego bawiąc się małymi serwisami. My dziś spróbujemy odświeżyć tę edukacyjną zabawę, mini zestawy dostarczy Wader-Woźniak. Zajęcia przeznaczone dla grup wczesnoszkolnych.

Wypożyczalnia przeżyć – zabawa słowem w oparciu o dadaizm i twórczość Mirona Białoszewskiego. Warsztat będzie polegał na kumulatywny tworzeniu słów i eksperymentalnym współtworzeniu wierszy. Do zabawy zapraszamy licealistów i studentów.

Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 – warsztaty edukacyjne dla młodzieży bazujące na wspomnieniach ludzi, którzy przeżyli II wojnę światową, warsztaty odbędą się na ekspozycji muzealnej.

Koszt udziału w warsztatach to 8,- zł od osoby. Obowiązuje rezerwacja.

Po nitce do kłębka – Mapa centrum miasta to niemalże gra planszowa.

Wszyscy wiedzą skąd się zacznie, wszyscy wiedzą gdzie jest koniec… cała zabawa jest tym, co jest pomiędzy.

Każda drużyna, która zgłosi się do gry otrzyma misje do wypełnienia, miejsca które należy odwiedzić lub odnaleźć na planszy (ulica Sienkiewicza i przyległe uliczki – centrum miasta).

Gra to zagadki z zakresu znajomości miasta, jego związków z literaturą i historią, ciekawostki i tajemnice. Gra sprawdzi jak dobrze znacie Kielce i czy potraficie rozwiązywać zagadki.

Gra odbędzie się 15.03.2012 (czwartek), zacznie się o 11 pod Muzeum Zabawek i Zabawy, potrwa przez 2 godziny.

Karty misji będzie można oddawać do godziny 13 w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Ogłoszenie wyników nastąpi w Muzeum po godzinie 16, oraz na stronie www.muzeumzabawek.eu

Uczestnikami gry mogą być zorganizowane grupy (od 5 do 35 os. – w tym klasy szkolne). Udział w grze bezpłatny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5