Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Fantastyczny świat Diuny

Fantastyczny świat Diuny, makiety statków kosmicznych ale też obrazy olejne i rysunki – Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w niezwykłą podróż po nieskończonych wszechświatach Wojciecha Siudmaka – wybitnego grafika, malarza oraz ilustratora plakatów i książek. Ostatni raz prace artysty prezentowane były w Kielcach 2004 roku. I wtedy wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Teraz ekspozycja jest bardziej zróżnicowana. Prezentuje około 50 obrazów i ponad 60 rysunków. Tę wystawę robię z największą przyjemnością – mówi Wojciech Siudmak.

Prace artysty można oglądać w Pałacu biskupów krakowskich, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego oraz w salach przy ulicy Orlej. Ekspozycję otwiera Światowy Projektu Pokoju. To rzeźba „Wieczna miłość”, która wkrótce stanie w Wieluniu, rodzinnym mieście Siudmaka. W kolejnych salach będzie można zobaczyć malarstwo i coś, czego dotąd nigdzie nie pokazywano – siedem makiet powstałych w specjalnej masie plastycznej prezentujących motywy z rysunków Siudmaka. Mówi Iwona Rajkowska, kurator wystawy.

W oddziale muzeum przy ulicy Orlej można zobaczyć szeroką ikonosferę związaną z powieścią Franka Herberta – „Diuną”. Do francuskiego i polskiego wydania rysunki stworzył Siudmak. Otwarcie wystawy prac Wojciecha Siudmaka odbędzie się dziś (w czwartek) w Muzeum Narodowym o godzinie 17.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7