Wypożyczalnia samochodów Kielce
1

Jest szansa na uratowanie KKSM

Upadłość restrukturyzacyjna, rozłożenie długów na raty, a w końcu unieważnienie prywatyzacji – to według świętokrzyskich związkowców Solidarności szansa na uratowanie Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Za pracownikami stanie przewodniczący związku, który w piątek przyjedzie do Kielc, by domagać się unieważnienia umowy o sprzedaży marmurów.

– Zarząd Dolnośląskich Surowców Skalnych , któwy złożył do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o upadłość Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, był od początku w gorszej kondycji od kieleckich kopalni, więc przejęcie spółki mogło być tylko próbą czerpania z niej zysków – przekonuje Waldemar Bartosz, przew. świętokrzyskiej Solidarności. Czy KKSM da się jeszcze uratować? – Ale ta firma jest nadal zdrowa! Może jej nic nie grozić tylko pod jednym warunkiem: trzeba pijawkę odciąć od sprawnego ciała – mówi Bartosz.

Wniosek o upadłość kopalni to jeszcze nie wyrok. Związkowcy liczą, że sąd nie podejmie decyzji o upadłości likwidacyjnej, ale restrukturyzacyjnej, która jest szansą na uratowanie marmurów. – Mam nadzieję, że sąd przyjrzy się realnej sytuacji przedsiębiorstwa. Upadłość restrukturyzacyjna polegałaby na tym , że wierzyciele, w stosunku do których marmury mają dług, podpiszą ugodę z KKSM na spłatę tego zadłużenia na raty.

Przewodniczący podkreśla, że jest możliwość unieważnienia umowy sprzedaży. – Minister Skarbu sprzedając marmury DSSowi musiał zawrzeć tzw. pakiet inwestycyjny, czyli zapewnienie właściciela, że będzie inwestował w KKSM. Jeśli pakiet nie został zrealizowany, a było przecież na odwrót, bo to DSS wyciągał pieniądze z marmurów, to Minister Skarbu powinien zwrócić się do sądu o unieważnienie umowy sprzedaży.

Sprawą KKSMu zajmuje się już nie tylko regionalna, ale ogólnopolska Solidarności. W piątek przewodniczący związku Piotr Duda ma przyjechać do Kielc i stanąć pod bramą KKSM domagając się unieważnienia umowy o sprzedaży kopalni DSSowi.

Jednocześnie po skargach związkowców do różnych instytucji państwowych, Prokuratura Generalna poleciła rozpoczęcie postępowania w sprawie niegospodarności u właściciela KKSM.

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Jerzy pisze:

    Szukamy poszkodowanych przez DSS. Prosimy o zgłaszanie się na adres: nigrita@wp.pl

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7