Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wodociągi mecenasem Uśmiechu

Wodociągi Kieleckie zostały mecenasem kultury: spółka będzie wspierać niepełnosprawnych artystów z działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury Zespołu Inscenizacji Tanecznych Uśmiech.
– Wybór Zespołu „Uśmiech” nie jest przypadkowy. Trudno o drugą taką grupę artystyczną w regionie, a może i Polsce. Niepełnosprawni artyści z WDK bawią, edukują i wzruszają – komentuje prezes Wodociąów, Henryk Milcarz, podkreślając, że Wodociągi Kieleckie, oprócz statutowej działalności, chętnie wspierają artystów, dzieci i młodzież, którzy przyczyniają się do promocji naszego miasta i regionu.

„Uśmiech” działa od 1999 roku. Jest laureatem wojewódzkich i ogólnopolskich imprez, przeglądów i festiwali organizowanych dla osób niepełnosprawnych, ale nie tylko . Zespół treść inscenizacji przedstawia tańcem i pantomimą. Repertuar opiera się na polskim folklorze wiejskim i miejskim, wydarzeniach historycznych oraz literaturze.
Zespół prowadzony jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech”, działające przy Wojewódzkim Domu Kultury.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0