Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

W sobotę muzea szerzej otwarte

4 kieleckie muzea szykują specjalne atrakcje dla zwiedzających, już w sobote wieczorem będzie je można zwiedzac bezpłatnie i przy tym sprawdzic swoją spostrzegawczość i znajomośc zbiorów. 19 maja Europejska Noc Muzeów.


Do Nocy przygotowują się wspólnie cztery keileckie placówki: Muzeum Narodowe, Historii Kielc, Muzeum Zabaw i Zabawek oraz Wsi Kieleckiej. Poza zwiedzaniem, zachęcają do sprawdzenia swojej spostrzegawczości i znajomości zbiorow:


Placówki przygotowały też inne atrakcje: Muzeum Narodowe zaprasza do Pałacu Biskupów Krakowskich o godz. 18-tej na spotkanie z Wojciechem Siudmakiem na wystawie Nieskończone wszechświaty. O 21-ej odbędzie się tu Prezentacja Wieży Światła związanej ze Światowym Projektem Pokoju, zaplanowano też koncert Elizy Safjan.
W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego można będzie wziąć udział w Queście Poszukiwanie zaginionego skarbu (trzeba wziąć z domu latarkę i długopis) . zaplanowano tu też kiermasz książek.
Chętni mogą też zajrzeć w Noc Muzeów do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na przedpremierowy pokaz wystawy biograficzno-literackiej Sienkiewicz – dopełnienie.
Muzeum Historii Kielc w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów zaprasza od godz. 20 do 24, do nocnego zwiedzania wystaw i udziału w wyjątkowej grze miejskiej „Kawałki kultury”. Ponadto atrakcją wieczoru będzie prezentacja prac konserwatorskich przy olejnym obrazie Św. Karola Boromeusza, pochodzącym z klasztoru na Karczówce.


W sobotę wieczorem będzie można zwiedzić placówki bepłatnie. Karty do gry można wydrukować z ich stron internetowych.
Gra Muzeaika „Kawałki kultury” zacznie się w sobotę o 20-tej potrwa do 24-tej.


Na Noc Muzeów zapraszają też inne placówki, m.in. Geopark Kielce , który w nowowybudowanym Centrum Geoedukacji szykuje m.in. pokazy multimedialne, warsztaty fotograficzne oraz warsztaty szlifowania okazów geologicznych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2