Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zapach mody i luksusu

Zapachem ziemi, kwiatów, czekolady czy drzew inspirowane są tegoroczne projekty Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. W tym roku na konkurs nadesłano 170 projektów, z czego wczoraj komisja konkursowa do półfinału zakwalifikowała 114 prac. – Zawsze projektanci sugerują się tematem, choc tym razem temat jest o tyle ciężki, ze zapach jest ulotny i abstrakcyjny -mówi Magdalena Kusztal dyr. Kieleckiego Centrum Kultury, pomysłodawca konkursu.

Obok konkursu będą też imprezy towarzyszące. Wśród nich pokaz kolekcji markowych ubrań jednej z ekskluzywnych włoskich marek, który odbędzie się 22 maja na ulicy Dużej o godzinie 19.30.
Ciekawostką będzie również wystawa „Zapach luksusu”, która prezentować będzie dzieje luksusowego produktu jakim były perfumy i ich historię na przestrzeni kilkuset lat. Pokazane będą takie urządzenia jak m.in. wentylator salonowy rozpylający zapach we wnętrzach pałacowych, podróżne puzdra na przybory toaletowe, czy flakon na perfumy zamykany na kluczyk.

Pokazy konkursowe odbędą się 25 maja w bazie Zbożowej, a dzień później – wielki finał. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2