Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Chusteczki nawilżane zmorą kanalizacji!

Chusteczki nawilżane zmorą kanalizacji! Wodociągi Kieleckie uczulają mieszkańców, by nie wyrzucali ich do ścieków, ponieważ mogą uszkodzić oczyszczalnie.
Nawilżane chusteczki, do niedawna stosowane tylko do higieny niemowląt, zyskują na popularności wśród dzieci i dorosłych. Niestety zrobione są z tkaniny nie rozpuszczającej się w wodzie. A podczas ostatniej ulewy niemal nie uszkodziły krat zabezpieczających reaktory biologiczne – alarmuje Ziemowit Nowak z Wodociągów.

- Zanieczyszczenia z kanalizacji, między innymi tony chusteczek nawilżanych, zatrzymały się na kratach, wstrzymały ich rotację i zagroziły uszkodzeniem. Pracownikom z trudem, ręcznie udało się oczyścić kraty tak, aby przywrócić rotację i by znowu mogły przepuszczać ścieki do oczyszczalni – relacjonuje Danuta Brymerska, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych Wodociągów Kieleckich, przypominając, że do ścieków nie wolno wrzucać niczego poza papierem toaletowym, tymczasem nieustannie zmorą są środki higieny i resztki jedzenia.

- Oczyszczanie instalacji, naprawa awarii i utylizacja tych nieczystości to są dodatkowe koszty, które wpływają przecież na nasze ceny – apeluje o niewrzucanie śmieci do ścieków Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8