Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

EHF zdecydowała! Euro 2016 w Polsce

Obradujący w Monako kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zdecydował, że gospodarzem mistrzostw Europy w 2016 roku będzie Polska. Kontrkandydatami były Chorwacja i Norwegia. W Polsce pierwszy raz odbędzie tak duży turniej.


Mistrzostwa Europy według planów mają odbyć się w budowanej właśnie hali w Krakowie (pojemność 15 tys. osób), w łódzkiej Atlas Arenie (poj. 13 tys.), leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie (poj. 11 tys.), wrocławskiej Hali Stulecia (poj. 10 tys) oraz katowickim Spodku (poj. 11,5 tys.). Niestety w grupie miast organizatorów nie ma Kielc.
Hala Legionów nie spełnia wymogów jakie stawia EHF. Trybuny są tylko z dwóch stron, a nie jak jest to przewidziane w przepisach z każdej. Radość polskiej delegacji Euro 2016 odbędzie się między 17 a 31 stycznia.


Przypomnijmy, że najbliższe mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych odbędą się w 2014 roku w Danii. Polska ma małe doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. W 2002 roku, w Gdańsku odbyły Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. I tytuł ten zdobyli „Biało-czerwoni”.
To był początek ery odrodzenia polskiej piłki ręcznej. W złotej drużynie występowało wtedy trzech zawodników kieleckiej drużny – Piotr Grabarczyk, Karol Bielecki i Patryk Kuchczyński. Poza nimi w tej drużynie grali tacy zawodnicy jak Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, czy Michał Świrkula.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9