Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rusza Sacroexpo

W poniedziałek w Kielcach zaczynają się jedne z najważniejszych w Europie targów dla branży sakralnej: w Targach Kielce odbędzie się XIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Będzie jej towarzyszyć III Europejski Salon Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO.


W halach przy ulicy Zakładowej zaprezentuje się 280-ciu wystawców z 13-tu państw, którzy pokażą wszystko, co potrzebne do prowadzenia kościołów i aranżacji nowoczesnych muzeów. Nie braknie znakomitych osobistości, wystaw i koncertów.W tym roku targi otworzy metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.


Targom tradycyjnie towarzyszyć będą liczne konferencje, m.in. „Kościoły i Muzea Naszych Czasów”, „Sacrum w kulturze”, a także wystawa prac Ewy Jaworskiej „Ikona” – zaprasza Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce. W ramach Sacroexpo odbędzie się też finał Diecezjalnego Konkursu Piosenki Religijnej , który odbędzie się 19 czerwca w KCK, tego samego dnia zaplanowano koncert organowy w kościele św. Józefa Robotnika (początek o godz. 19-tej).

Targi można zwiedzać od 18 do 20 czerwca.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6