Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Samorząd Województwa utrzyma Koziołka Matołka

Milionem złotych rocznie świętokrzyski samorząd będzie dofinansowywać Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Samorząd przejmie instytucję od gminy, ponieważ ta nie miała środków do rozwój Centrum.
Projekt uchwały w tej sprawie pozytywnie zaopiniowała już Komisja Edukacji i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Ostateczna decyzja zapadnie na najbliższej sesji Sejmiku.

- Mamy do zagospodarowania dużą działkę przy ECB. Chcemy, by powstał na niej nowoczesny, interaktywny bajkowy plac zabaw. Uważam, że jest to jedna z najważniejszych instytucji na polu kultury w naszym regionie. Nie możemy zaprzepaścić dalszej szansy jej rozwoju jak i również Pacanowa – mówił marszałek Adam Jarubas.
Od przyszłego roku chcielibyśmy, aby ECB wspierało finansowo także Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju – dodaje marszałek.

Dotychczas samorząd województwa przekazywał Centrum wsparcie na poziomie pół miliona złotych rocznie. Gmina Pacanów zadeklarowała wparcie z budżetu gminy w wysokości 200 tys. zł rocznie.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7