Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Srebro w Antwerpii dla karateki z Kielc

Zawodnik Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin, Mateusz Garbacz wywalczył srebrny medal w kategorii 70 kg na mistrzostwach Europy w holenderskiej Antwerpii. W zawodach brało udział kilkuset sportowców z niemal wszystkich krajów starego globu.

Garbacz w drodze do finału wygrał 4 pojedynki, a w finale kategorii 70 kg Polak przegrał z Węgrem Rozsą Gaborem decyzją sędziów. Trzeba dodać, że kielczanin walczył z kontuzją żebra.

Garbacz będzie jednym z dwóch zawodników kieleckiego klubu, którzy wystąpią w listopadzie w Kielcach na mistrzostwach Europy w kategorii Open, a więc bez podziału na kategorie wagowe. Drugim będzie Przemysław Kołton, który w kategorii 80 kg zajął 11. miejsce. Turniej organizuje w Hali Legionów Kielecki Klub Karate Kyokushin.

Łącznie w holenderskich mistrzostwach wzięło udział prawie 40 zawodników z Polski, którzy łącznie wywalczyli 8 medali, ale tylko 1 złoty.