Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Starostwo odzyskuje budowę

Kolejne problemy na drodze do wybudowania nowej siedziby starostwa powiatowego w Kielcach. Samorząd zmuszony został rozpocząć procedurę przejęcia terenu budowy, ponieważ byli wykonawcy nie wywiązują się z umowy dotyczącej terminu przekazania placu.
Spotkanie z przedstawicielami firmy Kompleksowa Realizacja Inwestycji Budowlanych z Warszawy, reprezentującej konsorcjum firm, które prowadziło budowę siedziby urzędu, było przekładane bez uzasadnienia już czterokrotnie.

”W związku z niestawieniem się uprawnionych przedstawicieli wykonawcy celem protokolarnego przejęcia terenu budowy, rozpoczęliśmy procedurę przejęcia terenu budowy – informuje Agata Niebudek-Śmiech, Rzecznik prasowy Starosty Kieleckiego.


Nowa siedziba starostwa powstaje u zbiegu ulic – Ks. Jerzego Popiełuszki i Wrzosowej. Umowa z wykonawcą została rozwiązana ze względu na rażące niedotrzymywanie terminów. Do kolejnego przetargu na kontynuację inwestycji zgłosiło się sześciu przedsiębiorców. Po podpisaniu umowy, zwycięzca przetargu będzie miał 15 miesięcy na dokończenie budowy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9