Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wystawa plastyczna ,, Dinuś w górach świętokrzyskich” galeria Abrakadabra.

W ramach realizacji programu edukacyjnego ,, Czyste Powietrze Wokół Nas” zapraszamy
na wystawę pokonkursową ,, Dinuś w górach świętokrzyskich”w Muzeum Zabawek i Zabawy
w Kielcach.
Prace dzieci biorących udział w konkursie plastycznym będzie można oglądać od 08.06.2012 do 02.09.2012.
Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny wspólnie ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii, Muzeum Zabawek i Zabawy, Strażą Miejską w Kielcach oraz Świętokrzyskim Nadnidziańskim Parkiem Krajobrazowym ogłosił konkurs plastyczny pod tytułem
,, Dinuś w górach świętokrzyskich”.
Konkurs skierowany był dla dzieci biorących udział w Przedszkolnym Programie Edukacji Antytytoniowej ,, Czyste powietrze wokół nas”.Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej bohatera programu Dinusia wśród pięknej przyrody Gór Świętokrzyskich. Na konkurs wpłynęło 261 prac plastycznych , miał na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat zdrowia, zwiększyć wrażliwość dzieci na problem szkodliwości dymu tytoniowego,uświadomić dzieciom prawa do oddychania powietrzem wolnym od tytoniu, wzbudzić i rozwijać zainteresowania przyrodą oraz krajobrazem gór świętokrzyskich, rozwijać wrażliwość estetyczną dziecka.
Prace wykonane są w różnych technikach: malarstwo, rysunek, wycinanki, malowanki, wyklejanki proponowane przez prowadzącego zajęcia, w formacie A3 i A4.
Program ma charakter profilaktyczny, jego celem wykształcenie u dzieci świadomej postawy
ochrony własnego zdrowia w sytuacjach , gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
Partnerami programu na poziomie krajowym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.
Jednym z głównych celów Narodowego Programu Zdrowia jest zmniejszenie rozpowszechniania
palenia tytoniu. Szczególny nacisk położony jest wśród dzieci i młodzieży. Tak więc edukacja antytytoniowa staje się niezbędnym elementem wychowania zdrowotnego, socjalizacją od podstaw od najmłodszych lat, zważywszy na szczególnie niekorzystne zjawisko biernego palenia.
W tym kontekście, szczególnie ważna jest realizacja wychowania antytytoniowa dla grupy dzieci 5 i 6 – letnich oraz ich rodziców i opiekunów.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach –
31 maja 2012.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5