Wypożyczalnia samochodów Kielce
1

Bezpieczne wakacje

Jak żyć bezpiecznie – tego uczono najmłodszych na Rynku podczas happeningu w ramach kampanii wojewody „Bądź zawsze bezpieczny – 2012”. W trakcie imprezy dzieci malowały obrazy na specjalnie przygotowanych do tego płótnach. Hasłem przewodnim dla młodych malarzy były bezpieczne wakacje.

- Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, by trafić do młodych kielczan – przekonuje Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Celem kampanii jest zapoznanie mieszkańców regionu świętokrzyskiego z zasadami bezpieczeństwa osób, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz numerem alarmowym 112.


Do kampanii mocno zaangażowali się przedstawiciele policji.
- Chcemy trafić do wszystkich kielczan – tych dorosłych, ale przede wszystkim do najmłodszych – mówi aspirant Małgorzata Sałapa-Bazak z Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – Rodzice często zapominają, by rozmawiać z dziećmi o tych podstawowych rzeczach, jak bezpieczne zachowanie, więc chcemy najmłodszych uczulić, by zachowywały zdrowy rozsądek.


Akcja potrwa przez całe wakacje i będzie miała szeroki zakres. W środę pod Urzędem Wojewódzkim będzie można dokonać przeglądu gaśnic samochodowych, a w czwartek na kieleckim rynku zostanie otwarte stoisko policyjne do znakowania rowerów.

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Jeśli mowa o bezpiecznych wakacjach to pamiętajmy, że jeśli jedziemy gdzieś autokarem i widzimy, że coś jest z nim nie tak to należy wezwać policję aby dokonała kontroli.

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3