Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wakacje z Caritas

Trwa wakacyjna akcja kieleckiej Caritas. Około tysiąca dzieci z najuboższych rodzin w diecezji a także z rodzin polonijnych na Białorusi korzysta z kolonii przygotowanych w Karpaczu, Pogorzelicy Gryfickiej i Kaczynie. Uczestnicy wypoczywają pod opieką pedagogów, którzy przygotowali w tym roku program wychowawczo-profilaktyczny oparty na Prawach Dziecka Janusza Korczaka.


Ale poza koloniami, Caritas przygotowała też tradycyjnie półkolonie, z których można skorzystać w miejscu zamieszkania. W programie są rajdy i zabawy sportowe, wyjścia na basen i zajęcia plastyczne czy muzyczne. Korzystać z nich mogą dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych i ognisk wychowawczych prowadzonych przez Caritas, ale też inne dzieci z danych miejscowości. Ogniska funkcjonują w Jędrzejowie i Proszowicach, świetlice – w Kielcach, Chmielniku, Mniowie, Ślęcinie, Desznie i Cudzynowicach. Z tych zajęć skorzysta w te wakacje około czterystu dzieci.


Prawie wszystkie dzieci skorzystaja z wakacyjnego wypoczynku nieodpłatnie. Koszt całej akcji wakacyjnej Caritas wynosi ok. 1,1mln zł i zostanie pokryty z dotacji samorządów, grantu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, dotacji Kuratorium Oświaty w Keilcach oraz środków własnych Caritas i darowizn na ten cel.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0