Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zdrożeje woda i ścieki

Od 1 sierpnia 2012 r. drożeje woda oraz odprowadzanie ścieków na terenie Kielc oraz gmin Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk. Jak informują Wodociągi Kieleckie, będą to niewielkie podwyżki, na poziomie inflacji. Jednocześnie Taryfa Wodociągów Kieleckich wciąż utrzymuje się w połowie stawek w dużych miastach w Polsce – przekonuje Ziemowit Nowak, Rzecznik prasowy spółki.


Nowa cena brutto dla mieszkańców za dostarczanie 1 m sześc. wody będzie wynosić 3,54 zł. Obecnie jest to 3,41 zł brutto – 1 sierpnia nastąpi wzrost o 13 gr. czyli 3,8 proc.
Opłata za odprowadzanie i oczyszczanie ścieków z budynków mieszkalnych wyniesie 5,13 zł za m sześc. – obecnie jest to 4,91 zł, wzrost o 22 gr. (4,5 proc.). Również nieznacznie drożeje woda dla zakładów produkcyjnych, z 4,54 zł do 4,70 zł brutto.

Nowe taryfy zatwierdziło Zgromadzenie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji, złożone z przedstawicieli samorządów Kielc, Masłowa, Sitkówki-Nowiny i Zagnańska na posiedzeniu 27 czerwca 2012 r.

Obecne podwyżki spowodowane są inflacją, szczególnie wzrostem niezbędnych do funkcjonowania Wodociągów Kieleckich kosztów energii elektrycznej, paliw oraz odczynników chemicznych. Nie bez znaczenia jest też obsługa kredytów zaciągniętych na wymuszone przepisami ochrony środowiska inwestycje w rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Sitkówce oraz sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Choć kredyty te są bardzo atrakcyjnie oprocentowane, a znaczną część kosztów inwestycji pokrywa Unia Europejska, to nie pozostają obojętne dla finansów spółki.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5