Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

‘Brak wody nam nie grozi’

Mimo wyjątkowo niskiego poziomu rzek i wód gruntowych w kraju, Kielczanom nie grozi brak wody; Wodociągi Kieleckie uspokajają – nie grożą nam wyschnięte krany, nie ma powodów do ograniczania zużycia wody.


W przeciwieństwie do wielu dużych miast i małych miejscowości w Polsce, kielczanie korzystają z wody w całości pochodzącej z głębokich podziemnych zbiorników wodnych. Zbiorniki te położone są w różnych obszarach trzech gmin – Kielce, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk. Spółka eksploatuje łącznie 44 studnie głębinowe o głębokości od 60 do 100 metrów. Udokumentowane zasoby tych ujęć pozwalają na eksploatację 72 tys. m sześc. wody na dobę, ale spółka wykorzystuje obecnie połowę. Pozostała część stanowi rezerwę. Obserwacje z lipca i sierpnia wskazują , że poziom lustra wody nie odbiega od normalnego o tej porze roku – informuje Ziemowit Nowak, Rzecznik prasowy Wodociągów.


Nie ma jakichkolwiek powodów do przesadnego ograniczania jej zużycia, ale z wody należy, jak dotychczas, korzystać racjonalnie – uczula Nowak. Również cena wody w Kielcach wciąż plasuje się w połowie tabeli cen w dużych miastach w kraju.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1