Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Europejskie Dni Dziedzictwa

Dni otwarte w instytucjach kultury, obiektach zabytkowych i muzeach, sesje popularnonaukowe i pikniki historyczne – zaczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa. To największe w Europie przedsięwzięcie promujące dziedzictwo kulturowe. W Polsce, odbywać się będą pod hasłem „Tajemnice codzienności”.


W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w sobotę i niedzielę odbędą się dni otwarte nowootwartego Muzeum Dialogu Kultur, które mieści się przy kieleckim Rynku; na warsztaty i spotkanie literackie z twórcami fantastyki zaprasza też Pałac Biskupów Krakowskich

w niedzielę o 15-tej warto zajrzeć na Żeromskiego 5, na pokazy w mobilnym planetarium Supernowa lub do Pałacu Biskupiego na spotkanie z Wojciechem Siudmakiem. Wtedy też otwarty będzie dla zwiedzających Dom Modlitwy Zagajskich, gdzie 16 września po zmierzchu rozpocznie się Rosz ha-Szana, czyli żydowski nowy rok – 5773.


Do Europejskich Dni Dziedzictwa włączają się też m.in. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu czy Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7