Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Festiwal Recyklingu

Kielce stawiają na środowisko – zaczyna się Festiwal Recyklingu. W sobotę w miejskich galeriach i na otwartych scenach można będzie przerobić szmatki na zabawki, a papier na lampion; zrobić wyjątkową biżuterię czy graffiti – a wszystko z pozornie bezużytecznych odpadków.


Festiwal zostanie poprzedzony w piątek debatą pod hasłem „Kultura śmiecia”, na której przekonamy się m.in. co mówi o nas to, co wyrzucamy. Dyskusja w Design Centrum Kielce od 18-tej.


W sobotę Festiwal rusza ok. godz 11-tej na kilku scenach. Na Skwerze Szarych Szeregów, organizatorzy będą nas uczyć tworzenia zabawek z recyklingu i przekonywać do wymiany – zamiast wyrzucania – niepotrzebnych ubrań i zabawek. (Tutaj warto też przynieść niepotrzebne nakrętki od butelek, które zostaną przekazane dla dwóch potrzebujących sprzętu medycznego chłopców.)


Jednocześnie w Parku Miejskim w Kielcach zacznie się budowa rzeźby ze śmieci. Powstanie czarownica z odpadów, będą też konkursy dla dzieci na segregację na czas.
To teżmiejsce dla miłośników muzyki, bo pod okiem fachowców można będzie zbudować własny instrument i przyłączyć się do koncertujących.


Kolejne warsztaty dla dzieci odbędą się w ogródku „Jordanowskim” przy ulicy Paderewskiego oraz naprzeciwko, w Wesołej Ciuchci (graffitti i lampiony)

W Design Centrum Kielce odbędą się warsztaty tworzenia ubrań z recyklingu i pokaz mody. Wieczorem na dziedzińcu planowane są koncerty.

W Biurze Wystaw Artystycznych zaplanowano tworzenie biżuterii z recyklingu. (projektanci proszą o przyniesienie własnych nożyczek).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7