Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

W KINIE MOSKWA OD 21 WRZEŚNIA!!!! „JESTEŚ BOGIEM”

Najważniejsza premiera w polskich kinach w 2012 roku, oczekiwany od ponad dekady film Leszka Dawida „Jesteś Bogiem”, który na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał 6 nagród, w tym za najlepszy debiut reżyserski lub drugi film, profesjonalny debiut aktorski, drugoplanową rolę męską oraz wyróżnienia od dziennikarzy i internautów.
Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – Magika (uznany za objawienie aktorskie festiwalu Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta – Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – Fokusa (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w „Chrzcie” Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów Paktofoniki, a także kinomani spragnieni prawdziwego i rzadko ukazywanego we współczesnym kinie obrazu Polski w trakcie transformacji, prześledzą losy trzech muzyków z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorociński („Lęk wysokości”, „Róża”, „Rewers”, „Pitbull”), Przemysław Bluszcz ( „Mała Moskwa”, „Kołysanka”) i Arkadiusz Jakubik („Wesele”, „Dom zły” ). Obraz „Jesteś Bogiem”, wyprodukowany w studiu Kadr, mającym na koncie tak cenione tytuły, jak „Sala samobójców” i nagrodzony Złotymi Lwami „Rewers”, ukazuje dramatyczne losy zwykłych chłopaków z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i swoich najbliższych gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.
Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt przy dźwiękach głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.
Pragniemy gorąco zachęcić Państwa do obejrzenia „Jesteś Bogiem” osobiście oraz zainspirować pomysłem zorganizowania pokazów dla uczniów. Materiały edukacyjne – scenariusze zajęć do języka polskiego i wiedzy
o kulturze – zostały przygotowane przez specjalistów.
Reżyseria: Leszek Dawid , Obsada:Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Marcin Kowalczyk
gatunek: biograficzny/muzyczny, Polska, 2012, 110 min

cena biletu dla grup szkolnych – 11 zł
/Godziny projekcji do uzgodnienia; dysponujemy również scenariuszem lekcji wychowawczej do filmu dla gimnazjum (klasa III) i liceum, które otrzyma każda zbiorówka szkolna/

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8