Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Tablet zamiast podręczników

Zamiast sterty książek w plecaku – nowoczesny tablet. Gimnazjaliści z dwóch kieleckich szkół będą w tym roku testowo realizować program nauczania za pomocą zestawów cyfrowych podręczników. Miasto kupi tablety dla pierwszoklasistów z Gimnazjum nr 23 na ulicy Radiowej i nr 6 na Leszczyńskiej, a jeśli eksperyment się powiedzie, w przyszłym roku projekt zostanie rozszerzony na kolejne klasy.

- Motywacją jest to, że wzrastają ceny podręczników. Za jeden trzeba zapłacić nawet 500zł. Tymczasem w jednym tablecie znajdą się podręczniki, lektury i inne pomoce szkolne, jednak bez dostępu do internetu – zaznacza prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. Koszt zestawu tablet plus siedem cyfrowych podręczników został oszacowany na ok. 1300zł, co oznacza, że projekt w sumie wyniesie budżet miasta ok. 80tys.

- Chcemy tym sposobem ulżyć uczniom, by nie nosili ciężkich podręczników w plecakach i ułatwić nauczycielom pracę z uczniami – dodaje Mieczysław Tomala, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach. – Jeśli projekt się sprawdzi, w przyszłym roku zakupimy tablety dla wszystkich pierwszych klas gimnazjów – podkreśla prezydent.


Testy przydatności nowoczesnych technologii w szkołach są już prowadzone, ale tablety to ciągle nowość. Do coraz większej liczby szkół w regionie trafiają zestawy multimedialne ułatwiające prowadzenie lekcji, Ministerstwo Edukacji wprowadza też e-podręczniki do wszystkich województw; w Kielcach objęte są tym projektem szkoły podstawowe nr 12 i 19 – ten projekt jest na etapie procedur przetargowych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2