Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dwunasta siostra z Nowogródka na scenie KCK

Nazaretanki zapraszają na widowisko operowe pt. „Siostra Małgorzata”. To historia dwunastej zakonnicy z Nowogródka, gdzie 1 sierpnia 1943 roku hitlerowcy rozstrzelali 11 sióstr Zgromadzenia Najświętszej rodziny z Nazaretu. Premiera w Kielcach już w sobotę.


Rozstrzelane siostry zostały przez kościół uznane za męczennice II wojny światowej i błogosławione. – Historia dwunastej zakonnicy także zasługuje na pamięć – przekonuje siostra Leticia Danuta Łasek, dyr. Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek w Kielcach.
Siostra pozostała w Nowogródku przez czas wojny i komunizmu, utrymując wiarę wśród mieszkańców. Dziś toczy się jej proces beatyfikacyjny.


W widowisku uczestniczy ok. 70-ciu osób, m.in. uczniowie szkół nazaretańskich, a także 7 sióstr. Premiera spektaklu odbyła się w maju w Warszawie. Teraz teatr Futryna koncertuje w całym kraju. W najbliższą sobotę w Kieleckim Centrum Kultury odbędą się dwa przedstawienia, o godz. 16.30 i 19-tej; pojedyncze zaproszenia można jeszcze zdobyć w szkole sióstr Nazaretanek.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7