Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Radni za komunalizacją

Radni Komisji Zdrowia Samorządu Województwa Świętokrzyskiego opowiedzieli się za komunalizacją Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A.
Taka propozycja pojawiła się po tym, jak w myśl nowych planów Ministerstwa Zdrowia, większość sanatoriów w kraju miałaby zostać sprywatyzowana.

- Jesteśmy gotowi przejąć to uzdrowisko. Komunalizacja nie jest jednak rozwiązaniem bez wad. Będziemy starać się, aby w przyszłości nie dopuścić do zwolnień pracowników i realizować inwestycyjne plany lecznicy. Mamy świadomość, że jest to jedno z najważniejszych podmiotów, które określa charakter miasta, daje zatrudnienie mieszkańcom i kierunek rozwoju samorządów. Nie możemy jednak wszystkiego przewidzieć i nie wiemy, jak będzie wyglądała przyszłość – podkreślają radni Sejmiku.
Z planów samorządu zadowoleni są zarówno pracownicy uzdrowiska jak i związki zawodowe, które obawiały się prywatyzacji Spółki.

Zdaniem marszałka Adama Jarubasa zagwarantuje to nie tylko utrzymanie charakteru działalności spółki, ale również będzie sprzyjać podwyższeniu poziomu usług leczniczych oraz ich dostępności. Wg niego uzdrowisko z powodzeniem sięgnie po środki unijne na unowocześnienie.


Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie 29 października podczas sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6