Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Radni za Koroną

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie klubu Korony. Po piątkowej debacie możemy się spodziewać, że tym razem radni poprą wniosek o dofinansowaniu klubu.


Ponad trzy godziny trwała debata dotycząca przyszłości Korony Kielce, na której pojawili się zainteresowani radni, przedstawiciele władz miasta, zarząd klubu, kibice i dziennikarze. Efekt? Siedmiu radnych złożyło wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w sprawie kieleckiego klubu. Ta odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 17.
Piątkowa dyskusja przebiegła pod znakiem wielu pytań ze strony zainteresowanych radnych. – Jaka jest wartość umowy sponsorskiej pomiędzy Koroną a Targami Kielce? Przypominam, że obie spółki należą do naszego miasta. Jak to jest, że np. kieleckie Targi są w stanie na początku roku określić cały budżet, a Korona nie? Czy nie można tego wyliczyć na dwanaście miesięcy? Moim zdaniem można zrobić tak, żeby wahania budżetu wynosiły 10-15%, a nie 100% – pytała Katarzyna Zapała z PO.
– Nie mamy nic do ukrycia – podkreślał Tomasz Chojnowski, prezes kieleckiego klubu.

Zadowolony z przebiegu rozmowy był członek PiS, Dariusz Kozak, który wcześniej był przeciwny dofinansowaniu klubu: – Jestem zbudowany poziomem merytorycznym dyskusji i spokojem w tej sprawie. Mam ten klub w sercu i nie wyobrażam sobie, by go zlikwidowano, ale chcieliśmy naszą decyzją spowodować wstrząs i dyskusję, która powinna być podjęta wcześniej. Jestem przekonany, ze podjęta zostanie decyzja właściwa dla klubu.


Pod siedzibę Urzędu Miasta przybyło około dwustu kibiców Korony, którzy skandowali okrzyki sławiące kielecki klub. Doping docierał do pomieszczenia, w którym trwała debata.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6