Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uwaga na korki i złodziei

Świętokrzyscy policjanci mobilizują siły przed Wszystkimi Świętymi. Jak co roku porządku na drogach i przy cmentarzach pilnować będą wzmożone patrole; policyjna akcja „Znicz” potrwa od 31 października do 2 listopada.


W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Będą również sprawdzać trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi, którzy w ewidentny sposób będą naruszać zasady ruchu drogowego.


Funkcjonariusze radzą też dobrze zaplanować podróż i zachować czujność w rejonach nekropolii, gdzie przy zwiększonym natężeniu ruchu trzeba będzie zwracać uwagę i na pieszych, i na zmienione oznakowanie drogowe. Warto przypomnieć sobie zasady kierowania ruchem przez policjantów.


A, żeby nie paść ofiarą przestępstwa, o które też łatwiej w czasie pośpiechu, pilnujmy rzeczy osobistych i przed wyjazdem w dalszą podróż nie zostawiajmy mieszkania bez choćby sąsiedzkiego nadzoru.


Kieszonkowcy wzmagają aktywność w autobusach i na parkingach; warto też uważać na oszustów, którzy mogą się podszywać pod kwestujących przy cmentarzach – prawdziwi kwestorzy będą mieć zaplombowane puszki i identyfikatory.


Jeśli w pozostawionym mieszkaniu dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić żadnych porządków, by nie zatrzeć ślady należących do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy na policję.


Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i pamiętajmy, że zdejmując nogę z gazu możemy zapewnić sobie szczęśliwy powrót do domu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7