Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY I ZAPOWEIDZI W KINIE „MOSKWA„ W LISTOPADZIE

POKŁOSIE” – premiera 9 listopada !!!

Najnowszy film Władysława Pasikowskiego już od 9 listopada na ekranach kina Moskwa.

Zwyczajna wieś. Zwykli ludzie. Mroczna tajemnica.
Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

produkcja: Polska , 2012
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Władysław Pasikowski
obsada: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska.

„SAGA ZMIERZCH: PRZED ŚWITEM. CZĘŚĆ 2” -

PREMIERA 16 LISTOPADA!!!

Ostatnia część światowego fenomenu na podstawie książek Stephenie Meyer. Po narodzinach córki Renesmee, rodzina Cullenów postanawia bronić je przed oskarżeniami rodziny Volturi. Twierdzą oni, że przyjście na świat dziecka było niezgodne z ustanowionym przez nich prawem. Edward (Robert Pattinson) i Bella (Kristen Stewart) postanawiają zrzeszyć wampiry z całego świata, aby te broniły ich dziecko przed rodziną Volturi. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.
produkcja: USA , 2012
reżyseria: Bill Condon
obsada: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Anna Kendrick.

„BARBARA” – w kinie od 23 listopada!!!

Krytycy okrzyknęli „Barbarę” arcydziełem i niemiecką „Casablanką”. Jest to jeden z najlepszych filmów niemieckich dekady, intensywny od pierwszej do ostatniej minuty, wybitny popis sztuki reżyserskiej. To opowieść o ludziach, którzy poznają się w stanie najwyższego napięcia; o prawdzie, która istnieje tylko z powodu kłamstwa; o miłości, która obawia się samej siebie oraz wolności: odejścia lub pozostania.

Akcja “Barbary” rozgrywa się latem 1980. Lekarka Barbara składa wniosek o wizę wyjazdową z NRD (Niemcy Wschodnie). Za karę zostaje przeniesiona z Berlina do małego szpitala na prowincji. Jörg, kochanek z Zachodu, planuje jej ucieczkę. Barbara czeka i próbuje odnaleźć się w nowych warunkach. Pracując jako chirurg pod nadzorem swego nowego szefa – Andre, z uwagą i troską traktuje pacjentów, ale w stosunku do kolegów i sąsiadów zachowuje dystans. Czuje, że w tym miejscu zatrzymała się tylko na chwilę. Ale Andre burzy wewnętrzny spokój Barbary. Jego zaufanie do jej umiejętności, jego opiekuńcza postawa, jego uśmiech powodują lawinę pytań. Dlaczego ją kryje, gdy pomaga młodej uciekinierce Sarze? Czy ma za zadanie ją śledzić? A może się w niej kocha? Zbliża się dzień planowanej ucieczki Barbary, a ona zaczyna tracić kontrolę. Nad sobą, swymi planami, nad miłością…

produkcja: Niemcy , 2012
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Christian Petzold
obsada: Nina Hoss, Rainer Bock, Ronald Zehrfeld.

„RNIFER NIKO 2” – premiera od 23 listopada!!!

Barwny i skrzący się dowcipem powrót na ekrany Niko, najsympatyczniejszego renifera świata i pomocnika legendarnej Eskadry Świętego Mikołaja. W komedii „Renifer Niko ratuje Święta” sympatyczny bohater poznał swojego odlotowego ojca, pokrzyżował plany niecnym sabotażystom Bożego Narodzenia i rozbawił do łez blisko półmilionową widownię polskich kin. Tym razem przed wesołym reniferkiem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą oraz Juliuszem – najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie – muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników skuteczniej niż słynny Kevin.

produkcja: Finladnia , 2012
czas trwania: 75 min.
reżyseria: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam
scenariusz: Marteinn Thorisson ,Hannu Tuomainen

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5