Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Noc Świętych

O domu jako miejscu wsparcia rodziny i mieście, które jest domem Bożym mówili w orędziu do Kielczan uczestnicy “Nocy Świętych” , która poprzedziła uroczystość Wszystkich Świętych. Po czuwaniu modlitewnym w kościele św. Wojciecha wierni przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie można było dotknąć relikwii kilkudziesięciu świętych i błogosławionych. Ale po drodze skierowali do mieszkańców Kielc orędzie, w którym zaapelowali, by nie lękać się być świętymi.


W Orędziu usłyszeliśmy: „Bóg chce mieć dom i w naszym mieście, w Kielcach. Jak powinno wyglądać Boże miasto? Szczególnie w Roku Wiary pozwólmy Jezusowi, by otworzył nam oczy na naszych braci, sąsiadów, współpracowników. Oni potrzebują przykładu naszego życia wiarą, kroczenia mocą Ewangelii – pod prąd współczesnym trendom i modzie, która to niesie pod płaszczem przyjemności – pustkę i samotność.
Zawierzajmy każdego dnia przez ręce Matki Bożej Łaskawej sprawy naszych rodzin i naszego miasta. Módlmy się za siebie nawzajem, za rządzących i decydujących o losach Kielc i Polski. Bóg chce mieć dom w naszej ojczyźnie, której sercem Ziemia Świętego Krzyża.”

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6