Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rusza NURT 2012

Rozpoczyna się 18 edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2012.
W ciągu najbliższych pięciu dni w Kieleckim Centrum Kultury mamy okazję zobaczyć 39 filmów w dziewięciu pokazach konkursowych, a także obrazy laureatów zeszłorocznej edycji Festiwalu czy oscarowy „Twin Towers”.


Festiwal NURT rozpocznie się dziś koncertem zespołu BESTER QUARTET z repertuarem z płyty “Sanatorium pod klepsydrą”.
We wtorek odbędzie się pokaz filmów laureatów zeszłorocznej edycji Festiwalu – NURT 2011.


W środę – wydarzenie i pokaz specjalny oficjalnie otwierający XVIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2012. Będzie to pierwsza w Polsce projekcja filmu dokumentalnego dyrektora artystycznego Europejskiego Festiwalu Filmów Niezależnych EĆU Scotta Hilliera – “Twin Towers”, za który otrzymał OSCARA w 2003 roku. Po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserem.


21 listopada odbędzie się spektakl dla młodzieży i ludzi dorosłych “Bruno Schulz – historia występnej wyobraźni” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora “Pinokio”.


22 listopada – pokaz filmów Dyrektora Artystycznego NURTu – Krzysztofa Miklaszewskiego “Ulica krokodyli nad Tamizą”, “Ostatni z Schulzem”, “Schulz w Krakowie” oraz promocja jego książki “Zatraceni w Schulzu”.


Nurt zakończy się w piątek 23 listopada spotkanie z młodzieżą pt. TROPAMI SCHULZOWSKICH TAJEMNIC z udziałem ANDRZEJA MARIi MARCZEWSKIEGO. W ramach corocznego cyklu Światowe odkrycie Marii Malatyńskiej zobaczymy film Benjamina Geisslera „Odnaleźć obrazy”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4