Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rzuć palenie w ŚCO

Świętokrzyskie Centrum Onkologii pomoże rzucić zgubny nałóg.
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który obchodzimy 15 listopada, w Kielcach już od dziś organizowane są akcje edukacyjne i badania profilaktyczne.

Dziś (środa) w godz. 10.00- 15.00 w holu ŚCO można będzie zbadać tlenek węgla w wydychanym powietrzu wraz z poradą antytytoniową. Dietetyk będzie doradzał jak utrzymać prawidłową masę ciała po rzuceniu palenia. Będzie można również zmierzyć ciśnienie krwi oraz poziom glukozy we krwi.


15 listopada o godz. 11.30 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach zaplanowany jest happening pod hasłem „Nie palę- żyję zdrowo” ; Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości uczniów co do szkodliwości palenia tytoniu w aspekcie profilaktyki nowotworów złośliwych.
Podczas spotkania wykonywane badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu.


W piątek o godz. 10.00 w Domu Kultury w Końskich odbędzie się spotkanie edukacyjne poświęcone szkodliwości palenia tytoniu dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z powiatu koneckiego. Młodzież spotka się również z przedstawicielem straży miejskiej i stacji sanitarno- epidemiologicznej, którzy poruszą tematykę konsekwencji prawnych palenia tytoniu w miejscach publicznych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4