Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Śmierć pokonana

1 listopada Kościół katolicki wspominał świętych, którzy dostąpili chwały Nieba. Na cmentarzach odbywały się Msze święte. – Od czasu wielkanocnego poranka śmierć nie panuje już wszechwładnie. Została pokonana na zawsze – przypomniał ks. biskup Kazimierz Ryczan. – Uwierzyli w tę prawde apostołowie, męczennicy oddali za nią życie, zaufały Jezusowi miliardy ludzi życjących na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Dziś ze świętymi wszystkich czasów i kontynentów dziękujemy za zbawienie darowane nam z miłości.

Ks. biskup przypomniał również znaczenie krzyża. – Kto zboczy z drogi, kto znajdzie się na manowcach świata i życia, ten może zawrócić w kierunku krzyża – mówił. – Krzyż zaprowadzi go do Domu Ojca. Prawdę te wyrażają krzyże wiszące w naszych domach, miejscach pracy, na piersiach i stojące na grobach.

Dziś Dzień Zaduszny, Kościół katolicki modli się za wszystkich wiernych zmarłych. W kieleckiej katedrze o godz. 9 rozpocznie się Msza św. z procesją żałobną. A o godz. 18 Eucharystii w intencji zmarłych biskupów kieleckich będzie przewodniczył ks. bp Kazimierz Ryczan.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0