Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uwaga na oszustów; najpopularniejsze metody

Świętokrzyscy policjanci znowu ostrzegają przed oszustami. mimo apeli i ostrzeżeń, ich aktywność nie maleje, czujni powinni być przede wszystkim ludzie starsi i samotnie mieszkający.


Do najbardziej znanych metod oszustów należą te „na wnuczka” czy też na pracownika urzędu lub administracji. Ostatnio właśnie w taki sposób została oszukana 80-letnia mieszkanka Opatowa, którą pod pretekstem sprawdzenia drożności kratek wentylacyjnych, odwiedzili dwaj młodzi ludzie. Jeden z nich z pokrzywdzoną dokonywał pomiarów, gdy tymczasem drugi ukradł z innego pomieszczenia prawie 9tys. zł.


Policjanci radzą uważać na fałszywych „wnuczków”, którzy telefonicznie proszą o pilne pożyczenie gotówki. Sprawcy podszywają się też pod urzędników, domokrążców, którzy oferują towar po podejrzanie atrakcyjnej cenie. W okresie jesienno-zimowym trzeba też uważać na oszustów oferujących czujniki czadu, za które każą sobie słono płacić, a jednym z najnowszych sposobów jest metoda „na kurtkę” , w której oszust udaje znajomego rodziny, u którego bliscy ofiary mieli zaciągnąć spory dług.


Trzeba też uważać na właścicieli rzekomo drogocennych monet, które usiłują sprzedać pod bankiem, a także na monety w firmach wysyłkowych, które wciągają klientów w oferty, jakich ci już nie zamawiali.
Ostatnią z metod jest „na telewizję cyfrową” , w której naciągacze straszą emerytów i rencistów, że już niebawem nie będą mogli oglądać telewizji! By tak się nie stało, muszą zakupić specjalną antenę i dekoder.


Policjanci radzą przede wszystkim zachować czujność, nie wpuszczać do domu obcych osób, a pracowników instytucji sprawdzać telefonicznie. Nie ufajmy zbytnio osobom, które sprzedają towary po wyjątkowo atrakcyjnych cenach i nigdy też nie zdradzajmy obcym, gdzie trzymamy oszczędności.
A w razie podejrzeń od razu warto zawiadomić policję.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9