Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

W ten weekend Kielce – stolicą mody

W piątek w Targach Kielce zaczną się pokazy młodych artystów zakwalifikowanych do jesiennej edycji Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.
– Rozpoczynamy pokazem „Konstelacje” przygotowanym przez studentów wzornictwa UJK. Swoje prace przedstawi tu jednak przede wszystkim 119-tu projektantów, którzy zgłosili swoje prace do konkursu – mówi Maria Wiśniewska z Kieleckiego Centrum Kultury.


Finał konkursu w sobotę o 19-tej na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.
Przed pokazem finalistów zobaczymy pokaz kostiumów operowych i współczesnej kolekcji inspirowanej secesją pt. Gaudi, jednej z finalistek dotychczasowych edycji konkursu. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół Wilki.


Tradycyjnie finaliści walczą o cenne nagrody, główna wzrosła do 15tys. zł, druga i trzecia wynosi 6 i 3tysiące. Poza tym swoje prezenty, w tym maszynę do szycia, ufundowało wiele sklepów i instytucji.


W jury zasiadają tradycyjnie znawcy mody, w tym prof. Barbara Hanuszkiewicz, duet Parocki&Brzozowski, a także po raz pierwszy Dorota Wiliams, znana stylistka TVN; swoją nagrodę ufunduje także jury blogerów.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4