Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Włodarze namawiają do badań

Prezydent Kielc zachęca mieszkańców miasta do dbania o zdrowie i sam daje dobry przykład: dziś Wojciech Lubawski będzie miał kolejne badania w ramach projektu ‘Zdrowe Kielce – profilaktyka zachorowań na choroby cywilizacyjne’. Z badań w projekcie skorzystał już m.in. wiceprezydent Andrzej Sygut.


Program Zdrowe Kielce, finansowany z budżetu Miasta, jest kontynuacją polsko – norweskiego projektu PONS realizowanego w Kielcach w latach 2010- 2011r. Naczelnym celem programu Zdrowe Kielce jest obserwacja zmian, jakie zaszyły od poprzedniego badania.
Z badań mogą skorzystać osoby, które zostały przebadane w PONS do 15 września 2011r. i u których wynik, co najmniej jednego badania był nieprawidłowy.


Ponownie zostaną im wykonane badania EKG, spirometria, pomiar ciśnienia oraz poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badania krwi w celu określenia poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów. Dodatkowo osobom, które w poprzednim badaniu znalazły się w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę, wykonane zostanie badanie hemoglobiny glikowanej. Kwestionariusz Stanu Zdrowia zastąpiony zostanie ankietą Monitorującą.


Badania wykonywane są w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej BIO – MEDIC na Osiedlu Świętokrzyskim ul. J. Nowaka Jeziorańskiego 87, Osiedlu Barwinek ul. Prusa 1, oraz przy ul. Zagórskiej 15 po wcześniejszej rejestracji pod numerem 41 333 57 24, 41 333 57 20,609 461 136 .

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2