Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Znamy wyniki konkursu na Zabawkę Przyjazną Dziecku VII – 2012

Komplet mebelków dla dzieci z Trzymyszy.pl autorstwa Faridy i Krzysztofa Dubiel z Warszawy w kategorii wzorów zabawek wdrożonych do produkcji i Agnieszka Paciorkiewicz z Radomia za Myszka mała z rodziną zwyciężyły w VII edycji konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”. Jury dziecięce przyznało główną nagrodę Andrzejowi Kozłowskiemu za Karuzelę – Zakręcona Baba Jaga. W kategorii twórców ludowych profesjonalne jury nie przyznało I nagrody.
W kategorii wzorów zabawek wdrożonych do produkcji jury profesjonalne wyróżniło także: Papierowe miasto z papierowemiasto.pl autorstwa Roberta Czajki z Warszawy – nagroda II, oraz dwie równorzędne III nagrody za Kolorowankę 3D dla Direct Channel Sp. z o.o. z Katowic i za Hocki – Tekturowe klocki konstrukcyjne dla Wytwórni odRzeczy – Wojciech Drab z Krakowa.
W kategorii zabawki artystycznej jury przyznało: dwie II nagrody dla Waldemara Kwiatkowskiego z Inowrocławia za Eko-Cudo. Inowrocław oraz dla Dominiki Laskowskiej z Warszawy za Miny. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla Violetty Baranowskiej z Mogilan za Zaczarowaną marchewkę oraz dla Moniki Iwan z Kielc za Na straganie.
W kategorii twórców ludowych jury profesjonalne przyznało tylko dwie II nagrody dla Ireny Brzeskiej z Chmielna za Kuchnia Babci i dla Anny i Rajmunda Kicmanów z Łaskarzewa za Kolekcję gwizdawek cztero-dźwiękowych. Oprócz tego także wyróżnienia dla Józefa Żaka ze Staszowa za Huzary, dla Mateusza Gębali z Meszny za Żywiecki konik na kółkach – wózek dziecięcy, oraz Mariana Mółki z Nowego Sącza za Zaułek Kuźnice – świat dawny Nowego Sącza.
Każdy z nagrodzonych autorów zabawek otrzymuje nagrodę pieniężną oraz możliwość oznakowania zabawki logo konkursu Zabawka Przyjazna dziecku VII
Na konkurs organizowany przez Muzeum Zabawek i Zabawy wpłynęło 144 prace 85 autorów. Wszystkie oceniało profesjonalne jury w składzie: Marek Cecuła – artysta ceramik, projektant – przewodniczący jury, Magdalena Górecka – etnolog, Anna Wakulak – red. naczelna „Świata Zabawek”, Marek Osman – artysta plastyk, projektant; Maciej Obara – Dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy. Prace oceniało także jury dziecięce: Magdalena Wojtkowiak, Sebastian Baran, Nicola Wojtkowiak, Weronika Cielemba oraz Olga Broniszewska z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Dobra Chata” w Kielcach. To już VII edycja konkursu organizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy, który odbywa się co dwa lata od przyszłego roku na zmianę z Konkursem na Książkę Przyjazną dziecku.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Kielc Wojciech Lubawskiego oraz Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba. Fundatorami nagród są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Gazownia Kielcka oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1