Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Zabawkę przyjazną dziecku”.

VII konkurs „Zabawka przyjazna dziecku”

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach ogłasza – VII edycję konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”.

Zapraszamy do udziału w konkursie artystów, projektantów (zgłaszających do konkursu unikaty – zabawki wytworzone w jednym czy kilku egzemplarzach), rzemieślników wytwarzających na zamówienie lub w krótkich seriach (nie w sposób przemysłowy) zabawki artystyczne, pełnoletnich uczniów i absolwentów szkół plastycznych, studentów kierunków plastycznych wyższych uczelni (prace dyplomowe, prototypy), producentów i studia projektowe (zabawek wdrożonych do masowej produkcji, więcej niż 100 egzemplarzy rocznie), zabawki wytwarzane przez twórców ludowych.
Pula nagród w konkursie to 11 tyś. zł. Przewidziano trzy kategorie konkursowe: Zabawki wdrożone do produkcji; Zabawki ludowe; Zabawki artystyczne, prototypy. W każdej z kategorii przyznane zostaną trzy nagrody: I – 2 tyś. zł, II – 1 tyś. zł, III – 500 zł. Nagrodzone i wyróżnione zabawki zyskają także prawo do oznaczenia wyrobu logo konkursu.
Prace: ich oryginalność, wykonanie artystyczne i dydaktyczne, oceni profesjonalne jury w skład którego wejdą: Anna Wakulak – redaktor naczelny Świata Zabawek, Magdalena Górecka – etnolog, autorka wystaw i publikacji na temat zabawek polskich, Janusz Knap – dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach, Marek Cecuła – dyrektor artystyczny Design Centrum Kielce, dr Wiesław Łuczaj – dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych UJK.
Wszystkie prace oceni również jury dziecięce, które wybierze najlepszą jego zdaniem zabawkę.
Zabawki (maksymalnie 3) można zgłaszać do 31 października 2012, przesyłając wraz z kartą zgłoszenia na adres: Muzeum Zabawek i Zabawy, pl. Wolności 2, 25-367 Kielce, z adnotacją: VII konkurs „Zabawka przyjazna dziecku” (liczy się data wpływu pracy do sekretariatu konkursu).
Jury ogłosi werdykt do 12 listopada 2012, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 grudnia 2012 roku.
Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy katalog pokonkursowy z wizerunkami wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych zabawek. Nagrodzone i wskazane przez jury prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Dziecięcej „Abrakadabra”.
Regulamin, karta zgłoszenia konkursu dostępna jest na stronie internetowej: www.muzeumzabawek.eu

Patronat honorowy: Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielce

Patronat medialny: Świat Zabawek, TVP Kielce, Radio Kielce, Gazeta Wyborcza

Współpraca: Wzgórze Zamkowe w Kielcach, Design Centrum Kielce

Działania Muzeum wspiera: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Informacji na temat konkursu udziela:
Monika Cybulska
tel. 41 343 37 18

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0