Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowa kanalizacja dla gminy Masłów

Nowa kanalizacja dla gminy Masłów. Wodociągi Kieleckie podpisały największy, wart prawie 60 mln zł kontrakt w ramach projektu Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.


Podpisana umowa przewiduje wykonanie około 72 kilometrów nowej kanalizacji na terenie gminy Masłów do czerwca 2015 roku. Pierwsze koparki wyjadą w teren wiosną przyszłego roku. W wyniku tej inwestycji nową kanalizację otrzymają takie miejscowości, jak: Wola Kopcowa, Domaszowice, Masłów Pierwszy i Drugi, Mąchocice Kapitulne a wodociąg – Nademłyn, Marczakowa Dolina, Brzezinki, Ścięgna, Barcza, Dąbrowa Łąki i Ciekoty.


Wykonawcą jest wyłonione w przetargu konsorcjum z liderem spółką Molewski z Chodcza, która podjęła się tego zadania za 59 mln 428 tys. zł. Inżynierem kontraktu jest konsorcjum z liderem ECM Group z Warszawy. Obie te spółki odpowiadają za rozpoczętą budowę kanalizacji na przedmieściach Kielc i w gminie Sitkówka – Nowiny, w ramach tego samego projektu unijnego. Inwestycja Wodociągów Kieleckich współfinansowana jest przez Fundusz Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1